تزریق بوتاکس

یکی از معیار های اثر بخش برای هر فرد که شاید به نوعی بر سلامت روان او هم تاثیرگذار باشد میل به جوانی میباشد. به این منظور ، اعمال مختلفی برای جوانسازی مانند تزریق بوتاکس برای ارضا کردن این نیاز اجتناب ناپذیر انسان پدید آمده و در سالهای اخیر با وجود تمامی ریسک هایی که ممکن است داشته باشد در دل مردم جا باز کرده است. در ادامه مقاله سایت دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو در زعفرانیه تهران با تمامی آنچه که تا الان در این خصوص نمیدانستید آشنا شده و بیش از پیش با این اقدام انس خواهید گرفت.

 

تزریق بوتاکس + دکتر فرشاد رحیمی

 

تزریق بوتاکس در تهران

این اصطلاح رایج از ابتدا به عنوان  تکنیکی برای کاهش چین و چروک صورت افراد مطرح شده است اگر چه خواص غیر زیبایی نیز دارد و  برای درمان مشکلاتی اعم از اسپاسم گردن ، دیستونی دهانه رحم ، تعرق بیش از حد ، مثانه بیش فعال و تنبلی چشم نیز به کار برده میشود اما جنبه ی زیبای آن در میان مردم جلوه گر شده است. در تزریق بوتاکس با استفاده از ماده ای که در گروه توکسین ها قرار دارد و با نام علمی onobotulinumtoxinA در بین متخصصان رایج است از حرکت موقت عضله ها جلوگیری میشود. جالب است بدانید که این ماده از میکروب بوتالیسم تشکیل شده که از خراب شدن میوه ها تشکیل میشود و ماده حاصل شده به صورت طبیعی همچین تاثیری را بر روی بدن ایجاد میکند. در واقع با ریلکس کردن عضلات شما تمامی خطوط و چین و چروک را صاف میکند.

ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

اگر چه میزان ماندگاری عمل هایی که انجام میدهیم از میزان اهمیت زیادی برخوردار است ، اما باید این موضوع را در نظر داشت که تزریق بوتاکس یک امر دائمی نیست و اثر آن 3 الی 4 ماه بر روی صورت ماندگاری دارد. برای انجام آن هدف شما باید کاملا مشخص باشد با انتخاب بهترین دکتر بوتاکس تهران در این زمینه شما میتوانید بیش از پیش به اهداف زیبایی خود نزدیک شوید. پس از آگاهی از دانش کافی پزشک منتخب خود لازم است سوالهای زیر را مطرح کنید تا با خیالی آسوده از نتایج آن بهره مند شوید : آگاهی از برند مورد استفاده و اینکه ساخت کدام کشور است شما را با نقاط ضعف و قوت محصول آشنا میکند و با دانستن نظر دیگر مصرف کنندگان ، در صورت  بالا بودن توانایی مالی شما ، میتوانید از  پزشک معالج خود بخواهید که برند معتبرتری را استفاده کند. ایجاد عوارض نیز مهم است. قبل از انجام آن حتما با بهترین پزشک جهت تزریق بوتاکس در تهران ، باید در رابطه با عوارض جانبی آن صحبت کرده و آگهی لازم مربوط به آن را کسب کنید. در ابتدا پس از پاک کردن پوست شما ، بوتولیوم توکسین (مواد بوتاکس) به داخل عضله های شما از طریق یک سوزن بسیار نازک تزریق میشود . جوانسازی در قسمت های مختلف صورت انجام میشود که بسته به درخواست شما و ناحیه ای است که از چین و چروک آن رنج میبرید ، با این وجود پزشک معالج از شما میخواهد که با حرکت دادن عضله های صورت خود نظیر اخم کردن ، بالا بردن ابرو ها ، خندیدن و امثالهم از مکان دقیق مورد نیاز برای بوتاکس مطلع شود. در مجموع نواحی اعمال آن بر روی صورت به شکل زیر دسته بندی میشوند:

نواحی تزریق بوتاکس

بوتاکس را می توان با اهداف مختلف در نواحی مختلف در اندام ها تزریق نمود. در ادامه به توضیح این مواد خواهیم پرداخت :

 • خط اخم

بر خطوط عمودی بین دو ابرو که باعث ایجاد ظاهری خشک و خشن برای شما می شود ، بوتاکس بر این ناحیه بسیار مشهود و با از بین بردن این خط توسط بهترین دکتر بوتاکس تهران چهره ای شاداب به شما هدیه داده میشود و در صورتی که این خطوط عمیق باشد پزشک مربوطه پر کننده های مخصوص پوست را به همراه مواد تزریقی پیشنهاد میدهد.

 • خطوط پیشانی

این خطوط که بر روی پیشانی شما به صورت افقی ظاهر میشود ، به خطوط تعجب نیز معروف هستند و با بالا رفتن سن اثر آن بیشتر بر روی صورت شما نمایان میگردد. وجود این خطوط بر روی پیشانی سن شما را از آنچه هستید بالاتر نشان میدهد که برای بسیاری این موضوع آزار دهنده میباشد. لازم است بدانید هر چه زودتر به رفع اثر این خطوط اقدام کنید احتمال اینکه در سنین بالاتر این خطوط کم رنگ تر باشد وجود دارد . به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین پزشک پو ست و مو جهت تزریق بوتاکس در تهران اگر در رنج سنی بین 20 تا 30 هستید با پیشگیری کردن و اقدام به موقع میتوانید چهره جوان خود را تا میانسالی حفظ کنید. این خطوط اغلب به واسطه پیری ژنتیکی ، افتاب سوختگی ،مصرف دخانیات ناشی میشوند. هر چه خود را در وضعیتی قرار دهیم که مجبور باشیم بر روی صورت خود چین بیاندازیم احتمال ایجاد و ماندگاری این خطوط بر روی پوست بیشتر خواهد بود. اگر خطوط پیشانی شما به حدی عمیق باشد که با بوتاکس معمولی از بین نرود احتمال اینکه روش های مکمل درمانی دیگری اعم از فیلرهای پوستی ، میکرو نیدلینگ ، اولتراپی ، ترماژ نیز استفاده شود بیشتر میشود.

 • بینی

این خطوط که در دو طرف بینی یکی از نقاط حساسی است که با اعمال دقیق مواد جوانسازی از بین میرود. با خندیدن شما این خطوط ممکن است ظاهری ناپسندی را ایجاد کنند که برای رفع اثر آن نیازمند ایجاد تغییراتی از جمله درمان با بوتاکس می شویم.

 • ابروها

تکنیک پیشرفته ای برای بالا بردن ابروهای شما و تبدیل آن به فرم دلخواهتان وجود دارد که روش شیمیایی لیفت ابرو یا همان بوتاکس است ، که توسط دکتر فرشاد رحیمی بهترین پزشک برای تزریق بوتاکس تهران در ناحیه خاصی در قسمت فوقانی صورت تزریق میگردد. با این کار جلوه ی جوانی در صورت شما ایجاد میشود زیرا با گذشت زمان و پیر شدن سلول های پوست افتادگی در ناحیه ی ابرو و پلک شایع بوده و در این صورت این نوع جوانسازی بسیار کمک کننده می شود.

 • چشم

خطوط اطراف چشم (که با نام پنجه کلاغی معروف است) اغلب در قسمت گوشه و بیرونی چشم هویدا میگردد و آثار آن همیشه حتی در مواقعی که شما نمیخندید هم بر روی صورت شما وجود دارد و رابطه ی مستقیمی با بالا رفتن سن دارد. تزریق بوتاکس در این ناحیه میتواند بسیار موثر و مفید واقع شود. یکی از بیشترین موارد استفاده این تکنیک برای رفع خطوط این قسمت از صورت می باشد.

 • نواحی زیر چشم

این قسمت نیز جز حساس ترین نواحی صورت برای اعمال بوتاکس می باشد که احتیاط در تزریق آن حرف اول را میزند زیرا عضله ای را درگیر میکند که پلک پایینی را حفظ میکند و با اعمال افراطی و نادرست افتادگی پلک پایین رخ خواهد داد که نه تنها زیبایی را ایجاد نمیکند بلکه تاثیر بدی بر روی حالت طبیعی آن میگذارد. اگر ناحیه مد نظر شما جایی بین پلک پایین و گونه شما باشد روش های درمانی دیگری اعم از پر کننده ممکن است مفید واقع شود و تزریق بوتاکس در کنار آن روش درمانی بعنوان تکمیل کننده استفاده شود.

 

تزریق بوتاکس - دکتر رحیمی

 

تزریق بوتاکس در قسمت تحتانی صورت

این نواحی شامل موارد زیر می شوند:

 • خطوط لب

به گفته دکتر فرشاد رحیمی این خطوط جز انواعی از آنها محسوب میشود که رابطه مستقیمی با پیری دارد که با بالا رفتن سن اثرات منفی آن بیشتر پیدا میشود. در اکثر مواقع این خطوط به قدری عمیق هستند که پزشک تنها فیلرها را پیشنهاد میدهند. این عضلات در بیشتر حالات احساسی ما درگیر میشوند بنابراین بیشتر در معرض تغییر حالت و چین و چروک قرار میگیرد که نشان دهنده این موضوع است که جوانسازی به شیوه یاد شده به تنهایی قادر نخواهد بود اثر عمیق آن را برطرف نماید.

 •  چانه

با افزایش سن به تدریج عضلات چانه قابلیت خود را از دست میدهد اما نگران نباشید چرا که با تزریق بوتاکس در تهران این مشکل رفع می شود. مثال بارز این اتفاق عدم توانایی افراد مسن در ادا کردن صحیح کلمات و جملات می باشد که علاوه بر این موضوع شاهد افتادگی و ظاهر چروکیده آن عضو از صورت می باشیم. این عارضه وقتی بدتر میشود که بافت پوستی آن قسمت از بین برود، در معرض آفتاب باشد، یا مشکلات مربوط به استخوان در این اندام وجود داشته باشد.

 • فک و گردن

بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس در تهران می گوید : افرادی که خواهان جوانسازی این قسمت از صورت هستند نیز اغلب افراد با سن بالا هستند که بنا به دلایل زیر از آن رنج میبرند:

 1. ژنتیک
 2. کشش پوست بر اثر نیروی گرانش
 3. کلاژن سازی ضعیف
 4. کار بیش از حد عضلات صورت

تغییر وضعیت و پیری پوست در قسمت گردن به عنوان لیفت نفرتیتی شناخته میشود که دو نوع چین موجود بر روی گردن را رفع میکند : چین های افقی که با تزریق ماده در قسمت بالایی و پایینی خط چین خورده به محو کردن آن منجر می شود این نوع تکنیک رفع خطوط در بین پزشکان به اصطلاح بوتاکس گردنبندی رایج بوده و پرکننده های درمال مانند ژوویدرم آثار خطوط را از بین میبرند و چین های عمودی برای آن دسته افراد که زیاد ورزش میکنند خطوط عمودی طناب مانندی به صورت برآمدگی بر روی گردن آنها ظاهر میشود که الخصوص حین صحبت کردن بیشتر خودش را نشان میدهد. این خطوط علاوه بر ورزش از فعالیت های مداوم غذا خوردن ، بلند کردن اجسام سنگین و کشش های این چنینی نیز ایجاد میشود. جالب است بدانید که این نوع خطوط بر جای مانده به اسم گردن بوقلمونی نیز در بین عوام استفاده میشود.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فرشاد رحیمی

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

همانطور که می دانید درمان با بوتاکس برای جوانسازی و از بین بردن ضایعات پوستی بسیار مفید واقع شده و از سوی بسیاری از افراد برای درمان چین و چروک های پوستی و کاهش حجم در نواحی مختلف صورت و بدن قابل استفاده است. همچنین با بهره مندی از این تکنیک، نتایج قابل توجهی در بیشتر متقاضیان در سراسر دنیا بدست آمده است. عوارض اندک، کم تهاجمی بودن، کاربردهای گسترده منجر به مورد اقبال عموم قرار گرفتن این شیوه جوانسازی و بازیابی آسیب های پوستی است. با این حال بنا به دلایلی برای بعضی نواحی مختلف صورت و بدن نمی توان از این ماده معجزه آسا استفاده نمود. استفاده از تزریق بوتاکس در تهران از سوی سازمان بهداشت دارو برای نواحی مانند مثانه، زیر بغل جهت کاهش تعریق، از میان بردن چین و چروک های پوستی و غیره تایید شده است اما استفاده درمانی و زیبایی به جز موارد ذکر شده می تواند اثرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. به طور مثال، از آن جایی که تزریق سم بوتولینوم منجر به فلج موقتی عضلات می شود، اگر در نزدیکی لب ها بوتاکس تزریق شود منجر به تضعیف عضلات ناحیه شده و فعالیت هایی نظیر تکلم و غذا خوردن را دشوار نماید. از سویی دیگر استفاده از آن بر روی ابروها و روی پلک ها فرد را مشکلات جدی مواجه می کند. همچنین تزریق زیر دو سوراخ بینی و اطراف بینی تاثیر سو داشته و از جانب بسیاری از پزشکال فعال در این حوزه، توصیه نمی شود.

کاندید مناسب تزریق بوتاکس چه کسانی هستند؟

هر چند استفاده از این ماده زیر نظر دکتر مسلط و با تجربه بروز عوارض را کمتر می نماید اما برای کاهش عوارض ناخواسته ای ممکن است پس از درمان با بوتاکس برای فرد رخ دهد، دکتر به طرح پرسش هایی در زمینه بیماری هایی که فرد متقاضی به آن ها مبتلا است می پردازد، همچنین در مورد سن، واکنش های حساسیتی و غیره نیز سوالاتی پرسیده می شود تا پزشک اطمینان خاطر پیدا کند که ریسک بروز عوارض در فرد پایین است. با این وجود کاندید مناسب تزریق بوتاکس تهران شامل افراد زیر می شود:

 • افراد بالای سن 18 سال
 • عدم ابتلا به بیماری های شدید پوستی نظیر سرطان پوست
 • نمود چین و چروک های خفیف تا متوسط بر روی پوست صورت و نواحی دیگر
 • عدم بارداری و شیردهی در بانوان
 • انتظارات واقع بینانه و منطقی از نتایج عمل
 • عدم ابتلا به بیماری های عفونی، خودایمنی، اختلالات عصبی و ام اس
 • عدم وجود واکنش های آلرژیک به ماده بوتاکس
 • داشتن سلامت عمومی در حد طبیعی
 • افراد غیر سیگاری
 • عدم استفاده از آنتی بیوتیک های آمینولیکوزید

سایر افرادی که می توانند تزریق بوتاکس در تهران انجام دهند به گفته دکتر رحیمی عبارتند از:

 1. کسانی که از درمان های دیگر در روزهای قبل از بوتاکس استفاده نکرده باشند.
 2. اشخاصی که پوست ملتهب و سوخته بر اثر آفتاب سوختگی و برنزه کردن نداشته باشند.
 3. در صورتی که به عفونت های پوستی دچار نیستید یا تبخال فعال ندارید.

کاندید نامناسب تزریق بوتاکس تهران

 1. عفونت پوستی
 2. ضعف عمومی و عضلانی
 3. پوست ضخیم
 4. تحت درمان بیماری خاصی هستید (بیماران قلبی ، دیابتی ها ،  بیماران تشنجی )
 5. در دوران شیردهی یا بارداری به سر میبرید.

موادی که استفاده آن ها قبل از تزریق بوتاکس مضر هستند

یکی مواد وجود دارند ، که شما باید مصرف آنها را قبل از انجام این پروسه قطع کنید ؛ زیرا باعث ایجاد مشکل و کبودی و عوارض در افراد بعد از تزریق بوتلونیوم تاکسین می شود:

 • آسپیرین و داروهایی که حاوی این ماده می باشند
 • ایبوپوروفن و عوامل ضد التهاب در داروهای مختلف
 • ویتامین ای
 • سیر و مواد حاوی آن
 • چای سبز یا مشتقات آن

چگونه برای تزریق بوتاکس آماده شویم ؟

اول از هر چیز نوع بوتاکس و روشی که برای تزریق شما استفاده می شود می تواند بسته به نیاز یا شرایط شما متغیر باشد. شما می توانید با مشورت و استفاده از کمک و تجربه یک متخصص حرفه ای روش و نوع مناسب خود را بیابید و آن را انتخاب نمایید. این مورد یکی از مهم ترین مواردی می باشد ، که به آن قبل از انجام پروسه توجه بسیاری می شود. همچنین در صورتی که در چهار ماه اخیر هر نوع از تزریق بوتاکس در تهران را انجام داده اید این موضوع را حتما با پزشک خود به اشتراک بگذارید. همچنین در صورتی که از هر گونه دارو رقیق کننده خون استفاده می نمایید این مسئله را نیز با پزشک خود در میان بگذارید.

شما نیاز دارید تا چند روز قبل از انجام پروسه مصرف آنها را متوقف کنید تا از افزایش خونریزی و کبودی بعد از اتمام پروسه تزریق بوتاکس جلوگیری کنید. در صورتی که داروهای شما توسط دکتر دیگری نیز تجویز شده اند سریعا به او اطلاع دهید ، که تصمیم به انجام این پروسه دارید و باید مصرف دارو را قطع کنید تا شما را راهنمایی نماید. به یاد داشته باشید ، که در صورت نیاز به انجام دوباره این تزریق پزشک برنامه ای مشخص برای شما ترتیب می دهد و تاریخ جلسات را به شما اطلاع می دهد.

بهترین زمان تزریق بوتاکس

هر چند می توان از بوتاکس برای درمان برخی بیماری ها بهره برد و افرادی که از این تکنیک استفاده کرده اند از نتیجه آن رضایت کافی داشته اند اما بیشترین مورد استفاده از شیوه بوتاکس در زمینه زیبایی است. اغلب بانوان و آقایانی که در دهه سوم زندگی خود هستند برای زیباتر کردن و رفع آثاری گذر زمان بر روی پوست آنها گذاشته رو به روش هایی مانند تزریق بوتاکس در تهران ، ژل، لیفت با نخ، پی آر پی و غیره آورده و سیل گسترده ای از آن ها به دلیل کسب نتیجه ای ایده آل ، جلسات درمان خود را در فواصلی معین تکرار می کنند. با این حال تزریق سم بوتولینوم جهت سفت کردن عضلات زیرین پوست در عمقی معین، از سوی بسیاری از پزشکان تنها برای سنین بالاتر از 18 سالگی تایید شده است. بنابراین دختران و پسران جوان زیر این محدوده سنی هر چند اگر شاهد مشکلاتی نظیر خط لبخند یا خطوط به علت وراثتی هستند، باید تا رسیدن به سن مطلوب برای این تکنیک جوانسازی دست نگه دارند.

همانطور که گفته شد از ابتدای سی سالگی رفته رفته خطوط و چروک های اطراف چشم و لب ها بروز کرده و می توان گفت بهترین سن برای تزریق بوتاکس تهران این دهه از زندگی است. با این حال، اگر در دهه دوم زندگی خود به سر می برید و به دلایل مختلف از عضلات صورت خود بیش از حد استفاده کرده اید ( مانند اخم کردن)، احتمال اینکه بروز خطوط در این سن به سراغ شما بیاید، افزایش می یابد. توجه داشته باشید که بهترین سن بوتاکس زمانی است که چروک ها هنوز آنقدر عمق نگرفته اند چرا که پس از عمیق شدن آن ها درمانی کمی دشوارتر شده و ممکن است برای حجم دهی و پر کردن آن ها نیاز به ترکیب چند درمان از سوی دکتر باشد.

چه کسانی زودتر برای بوتاکس اقدام می کنند؟

اگر سبک زندگی شما به گونه ای است که عادات زیر را به تکرار انجام می دهید ، بیشتر از هم سن و سالان خود نیازمند تزریق بوتاکس خواهید شد. این موارد را در ادامه توضیح داده ایم:

 1. قرار گرفتن در معرض آفتاب به دلایل شغلی و استفاده نکردن از ضد آفتاب برای حفاظت از پوست
 2. مصرف بی رویه نوشیدنی های الکلی به علت تاثیرات مخرب آن بر پوست
 3. عادات ناسالمی مانند استعمال سیگار، قلیان و سایر دخانیات
 4. نرساندن آب کافی به پوست به واسطه نوشیدن آب، مایعات و همچنین عدم استفاده از آبرسان و غیره

هر کدام از موارد گفته شده در بالا به تنهایی بر روند پیری پوست اثرات بسیار منفی می گذارند و همین مساله فرد را به دنبال یافتن راهکاری برای درمان سوق می دهد. یکی از این درمان ها تزریق بوتاکس در تهران است که می تواند تا حد زیادی موثر واقع شود. با این حال، دکتر شما حتما پس از پایان پروسه توصیه می نماید از این عادات ناسالم دور بمانید تا نیاز شما به تزریق در فواصلی طولانی باشد و از داشتن پوستی عاری از چین و چروک بیشتر لذت ببرید.

مراقبت های بعد از تزریق کردن بوتاکس

مراقبت های بعد از این پروسیجر از به شرح ذیل است :

 • نکته قابل توجه این است که نتایج حاصل از این اقدام به زودی زود بر روی ناحیه تزریق شده پدیدار نمیشود و در حدود 2 الی 3 روز زمان نیاز دارد که شروع به اثر گذاری کند و بعد از گذشت 2 الی 3 هفته ماحصل آن به وضوح مشخص خواهد شد.
 • به یاد داشته باشید از ماساژ دادن و حتی لمس کردن ناحیه اعمال بوتاکس ، انجام ورزش های سنگین ، آفتاب گرفتن و رفتن به سونا و جکوزی به مدت 2 الی 3 روز خودداری فرمایید.
 • اثر آن حدود 3 الی 4 ماه بر روی صورت شما ماندگار خواهد بود و برای تزریق مجدد حداقل 3 ماه صبر کنید زیرا اگر تعداد دفعات آن افزایش پیدا کند آثار منفی بر روی پوست شما بر جای میگذارد.

عوارض تزریق بوتاکس

 • سردرد هایی با علائمی شبیه به آنفولانزا در 24 ساعت اول
 • سوزش ، درد ، قرمزی در نواحی که سوزن در پوست فرو رفته
 • عدم توانایی در حرکت دادن طبیعی عضلات صورت در محل تزریق
 • افتادگی و ضعف موقت عضلات صورت
 • در موارد بسیار نادر مشکلات حاد اعم از دوبینی یا تاری دید در پروسه ی جوانسازی در  اطراف چشم  و اشکال در تنفس برای  بوتاکس گردن نیز ممکن است ایجاد شود.

نگران اثرات تزریق بوتاکس نباشید

یکی از نگرانی های معمول بین افراد این موضوع است که اگر این عمل مقابله کننده با پیری پوست را بخواهیم تنها برای یکبار انجام دهیم آثار آن با گذشت زمان به چه شکل نمود پیدا می کند؟ یک باور مرسوم که در بین طرفداران این پروسه وجود دارد این است که اگر یکبار بوتاکس را انجام دهیم بعد از جذب آن خطوط چین و چروک بدتر شده و بارها مجبور به تکرار آن می شویم. این باور نادرست موجب شده است که جوانسازی پوست برای افراد به دام مبدل شود و با یکبار انجام دادن خود را محصور ببیند که باز هم مجبورند فرایند را انجام دهند. اما شایان ذکر است که عضو بوتاکس شده کاملا فرایند طبیعی پوست را تجربه می کند و هیچ اثر منفی بر بدتر شدن رویه پیری پوست ندارد. حتی در مواردی تزریق کردن بوتاکس تهران نشان داده است که پروسه بوجود آمدن چین و چروک های مجدد را با تاخیر مواجه کرده است.

آشنایی با انواع برندهای بوتاکس

اینکه کدام نوع ماده مناسب وضعیت و شرایط پوست شماست موردی است که با ویزیت پزشک و مشورت کردن با ایشان شما را به نتیجه خواهد رساند. مرسوم ترین نوع آن بوتاکس است که شنیدن نام آن جوانسازی و لیفت را برای ما یادآوری می کند اما برندهای دیگری نیز برای تزریق بوتاکس در تهران وجود دارند که عبارتند از :

 1. بوتاکس botox
 2. دیسپورت Dysport
 3. زئومین Xeomin
 4. ژیوو Jeuveau

در ادامه تفاوت آنها را ارئه می دهیم.

 • بوتاکس معمولا botulinum toxin type A است که بر خلاف نام که به معنای سم است، اگر در مقدار مجاز مورد استفاده قرار بگیرد بسیار درمانی و مفید خواهد بود. این ماده با ایجاد یک اختلال جزئی در عملکرد عصب عضله ها ، آنها را شل میکند.
 • نوع دیگر مطرح در بین متخصصان دیسپورت بوده و عملکردی مشابه با نمونه مرسوم را دارد اما تفاوت آنها در میزان واحد مصرفی و سرعت اثر گذاری آنها می باشد. طبق نتایج دیسپورت اثر بخشی سریع را به همراه داشته و به طور میانگین 4 ماه ماندگاری دارد. چون این محصول نسبت به بوتاکس رقیق تر است میزان مصرف و سرعت پخش آن نیز بیشتر است. این نوع فیلر برای نواحی مانند پیشانی مناسب تر می باشد . برای چروک های پنجه کلاغی نیز مناسب شمرده می شود.
 • از جدید ترین برندهای مورد استفاده برای رفع چین و چروک صورت در تکنیک تزریق بوتاکس در تهران زئومین است که پایه آن بر اساس بوتاکس و دیسپورت است. از این نوع به صورت انحصاری برای خط اخم استفاده می شود ، در واقع زئومین نوع اصلاح شده و خالص تر از بوتاکس بوده که هیچ نوع پروتئین غیر فعالی در آن وجود ندارد.
 • از دیگر پرکننده تازه به عرصه رسیده از سرزمین مشرق (کره) ژیوو است که مانند زئومین ها برای رفع خطوط اخم مورد استفاده قرار می گیرد. عملکرد آنها بسیار مشابه با بوتاکس است اما تنها تفاوت بین این دو در آن است که مدت اثر ماندگاری در ژیوو با اینکه دارای FDA است مشخص نیست.

 

تزریق بوتاکس - دکتر فرشاد رحیمی

 

دلایل استفاده از بوتاکس

این ماده قابلیت دارد که با وارد شدن آن به بدن سیگنال های شیمیایی که از طریق عصب ها به عضله منتقل و باعث حرکت آنها می شود را قطع می کند و باعث می شود تا عضلات شما در ناحیه تزریق شل شوند. همچنین از این اسید برای از بین بردن نشانه های برخی از بیماری های به خصوص نیز استفاده می شود و قابلیت های درمانی خود را نیز دارد. برخی از موارد و مشکلاتی که می توان آنها را با استفاده از تزریق بوتاکس حل نمود شامل گرفتگی گردن ، تعریق بیش از حد و غیره می شود.

لازم به ذکر است که استفاده عمده از این اسید برای اهداف زیبایی مانند از بین بردن چین و چروک ها در پوست که آثار پیری هستند می باشد. این پروسه زیبایی با هدف جوان سازی و بازگرداندن ظاهری زیبا و جوان به فرد انجام می گردد.

 • آیا می توان در حین بارداری تزریق بوتاکس انجام داد ؟

به طور کلی این نوع پروسه آسیب به خصوصی به فرزند شما نمی رسانند. هرچند همواره تعداد زیادی از پزشکان می گویند که بهتر است این پروسه را بعد از زایمان و با پایان دوران بارداری به انجام برسانید.

 • آیا در دوران شیردهی می توان پروسه تزریق بوتلونیوم تاکسین را انجام داد ؟

هنوز به طور دقیق ثابت نشده است که این ماده بعد از تزریق وارد شیر مادر می شود. در این مورد نیز اکثر پزشکان و متخصصان معتقدند که باید بعد از اتمام دوره شیردهی این عمل زیبایی را انجام دهید تا از هرگونه آسیب احتمالی به خود و فرزندتان جلوگیری شود.

 • آیا تزریق بوتاکس درد دارد ؟

سوزنی که برای ای پروسه مورد استفاده قرار می گیرد بسیار کوچک می باشد. بنابراین اکثر بیمارانی که به انجام این عمل اقدام می نمایند مقدار درد کمی را احساس می کنند ؛ حتی برخی افراد هیچ درد و ناراحتی را در طول این پروسه تجربه نمی نمایند.

پروسه تزریق بوتاکس چگونه است ؟

برای انجام این پروسه پزشک از یک سوزن نازک استفاده می کند تا مقدار بسیار کم و مشخصی از این ماده را به ناحیه مورد نظر از صورت شما تزریق نماید. با توجه به مشکلی که قصد حل کردن آن را دارید این تزریق در چند ناحیه مختلف از صورت انجام می شود. موارد دیگری نیز وجود دارند که نیاز است درباره این پروسه زیبایی بدانید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت :

 • این پروسه به صورت سرپایی انجام می شود : این مورد به این معناست که شما می توانید در همان روز به منزل خود بروید.
 • درد و ناراحتی مربوط به تزریق بوتاکس معمولا ملایم است : امکان دارد در زمان تزریق شما یک سوزش ریز حس کنید که ه دلیل تزریق با سوزن می باشد و پروسه بسیار سریع نیز انجام می گردد. بنابراین شما در طول انجام آن با درد جدی و شدیدی مواجه نخواهید شد. همچنین احتمال دارد در برخی از موارد پزشک یک بی حس کننده موضعی برروی ناحیه مورد نظر اعمال کند تا هیچگونه دردی شما را متوجه خود ننماید.
 • احتمال بیهوش کردن نیز وجود دارد : در صورتی که این روش را برای اهداف درمانی مانند مثانه پیش فعال استفاده نمایند ممکن است قبل ز انجام تزریق بیهوشی عمومی برروی شما انجام دهند.

هر چند وقت به تزریق بوتاکس نیاز است ؟

به طور عمده اثر ای پروسه به مدت 3 الی 4 ماه به جا می ماند و انجام دوباره آن در این زمان پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که به مرور زمان عضلات شما تحت تاثیر این ماده قرار می گیرند و نیاز به تکرار این پروسه با فواصل بیشتر دارند. به طور کلی برای اینکه بدانید به چه فاصله های زمانی تزریق بوتاکس را تکرار نمایید باید با پزشک خود مشورت کنید.

چه مشکلاتی را می توان با تزریق بوتاکس حل کرد ؟

بوتاکس زیبایی برای از بین بردن علائم پیری و افزودن به زیبایی شما در حین جوان سازی می باشد. با استفاده از این ماده هرگونه ناهنجاری در پوست شما از بین میرود. بطور کلی ایرادات ظاهری که این پروسه زیبایی می تواند حل نماید عبارتند از:

 • افتادگی و اخم در ابروها
 • افتادگی و چروک پیشانی
 • بینی افتاده و چروک اطراف آن
 • چروک دور چشم و گوشه چشم
 • لب های چروک
 • افتادگی و ناهنجاری در چانه
 • فک و خط فک افتاده و چروک شدید در آن ناحیه
 • گردن حجیم و چروک که ممکن است دچار افتادگی نیز شده باشد

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است ؟

بسته به شرایط و نوع پوست و شرایط بیمار سم بوتلونیوم تاکسین به طور میانگین بعد از 3 الی 6 ماه از عضلات شما خارج می شود و تاثیر آن از بین میرود. بنابراین در نتیجه آن هرگونه ایراد یا مشکلی که داشته اید باز می گردد و دوباره باید برای حل آن به فکری باشید. البته باید بدانید که شما می توانید پروسه تزریق را به طور دوره ای و مرتب انجام دهید در این صورت می توانید همیشه در ظاهر دلخواه خود باقی بمانید ، اما امکان دارد با گذشت زمان و انجام این پروسه زیبایی به دفعات تاثیر آن در شما کاهش یابد و نیاز به انجام بیشتر آن داشته باشید.

در این باره نیز جای نگرانی نیست ؛ زیرا شما می توانید با مشورت گرفتن از متخصصی که به آن مراجعه نموده اید برنامه ریزی برای انجام این پروسه داشته باشید و آن را به طور منظم و به اندازه به صورتی که بالاترین بازدهی را داشته باشد انجام دهید. همچنین تمامی موارد مربوط و مورد نیاز شما برای قبل و بعد و حین هر تزریق بوتاکس توسط پزشک به شما گفته می شود و نیازی نیست نگران باشید تا زمانی که تحت نظر یک فرد متبحر و حرفه ای باشید.

0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها