تزریق فیلر

علائم پیری و عدم رضایت از فرم دلخواه صورت از دلایلی محکمی هستند که عرصه را برای ظهور تزریق فیلر فراهم کرده است. داشتن یک فرم ذهنی ایده ال از سلبریتی های زمانه باعث شده است که معیار انسان ها از زیبایی تغییر کند .علاوه بر این ، رویه اجناب ناپذیر پیری که دیر یا زود گریبان همه ی ما را میگیرد ، چین وچروک ها ، نازکی پوست و افتادگی  بسیاری را ناشی میشود که فرد جوان دل را ترغیب به استفاده از این متد ها میکند. در این تزریق ژل به کمک پرکننده ها حجم از دست رفته در اثر افزایش سن یا کم حجمی اعضای صورت جبران میشود. در این مقاله دکتر رحیمی بهترین دکتر پوست و مو در زعفرانیه تهران به تفضیل به آن پرداخته ایم.

 

تزریق فیلر - دکتر رحیمی

 

تزریق فیلر

درمال ها از بافت ژل مانندی تشکیل شده اند که با تزریق آنها در زیر پوست کمبود حجم موجود پر میگردد . با از بین بردن خطوط و چین و ایجاد سایه بر روی پوست ، زیبایی را به شما هدیه میدهند. این متد جوانسازی در دل تمامی افراد در رنج سنی متفاوت جا باز کرده است زیرا میتواند با پرداخت هزینه نه چندان چشمگیر و بدون هیچ گونه جراحی شما را به چهره دلخواه خود برساند. تزریق فیلر در تهران که اغلب بعنوان از بین برنده چین و چروک در بین مردم معروف هستند ، کارایی فراتر از این مسائل دارند و در موارد مختلفی اعم از از بین بردن خطوط ناهنجار طبیعی لبخند و اطراف بینی ، برجسته کردن گونه های کم حجم و شقیقه های فرو رفته ، افزایش حجم لب ها ، ایجاد تقارن در صورت ، ایجاد سایه و زاویه کاربرد دارند.

چرا تزریق ژل؟

با گذشت زمان سطح کلاژن بدن شما به تدریج کاهش پیدا میکند ،کلاژن از بافت های مورد نیاز بدن میباشد که در نواحی پوست ، عضلات ، استخوانها وجود دارد. با کاهش میزان این ماده ، پوست شما به آهستگی نازک تر میشود ، انعطاف خود را از دست میدهد و شروع به افتادن میکند.

مواد تشکیل دهنده فیلرها

امروزه بسیاری از محصولات تایید شده توسط FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) وجود دارند که پزشکان زیبایی از آنها استفاده میکنند و بطور عمومی بسته به بیس و موادی که ازآن تشکیل شده اند گروه بندی میشوند. اولین گروه معرفی شده ژل های هیالورونیک اسیدها (با نام عمومی HA) شناخته میشوند. هیالورونیک اسیدها به صورت طبیعی در زیر پوست شما وجود دارد. وظیفه ی آنها این است که بافت زیر پوست شما را پر و هیدراته کند. ماندگاری این مواد حدود 6 الی 12 ماه میباشد و به تدریج توسط بدن جذب میگردد. تزریق فیلر هیالورونیک اسید با بی حسی موضعی میتوانند به بخش های مورد نیاز صورت اعمال شوند. سایر فیلرها عبارتند از:

 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم

نوع دیگر این مواد هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (CaHA) بوده که به صورت طبیعی در بدن انسان و در استخوان موجود است . عملکرد آن به این صورت میباشد که ذرات میکروسکوپیک کلسیم در یک بستر ژل مانند معلق هستند و با شبیه سازی عمل تولید کلاژن سازی تاثیر عمیق و ماندگار تری برای جبران نواقص به ارمغان می آورد.

 • پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسیدها محصولات زیست سازگار دیگر مورد استفاده هستند. در واقع این مواد ترکیب سازنده بخیه های جذبی نیز میباشند و از آن به عنوان شبیه ساز کلاژن نیز یاد میشود. به عبارت دیگر این محصول به خودی خودی نقش پرکننده را ایفا نمیکند بلکه تنها به تولید مجدد کلاژن ها کمک میکند و پس از مدتی ازبین میرود. طبق نتایج تزریق فیلر در تهران از نوع پلی لاکتیک اسیدها نتایج ماندگارتری دارند که حدود 2 سال به طول می انجامد.

 • پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات (Polymethylmethacrylate) از مواد زیست سازگار که کاربرد بسیاری در ساخت داروها دارد. این ماده به نام اختصاری PMAA شناخته میشود که با ساختار میکروکروی زیر پوست قرار میگیرد و ساختار یک دست و یکنواختی را حاصل میکند.با وجود برند های مختلف درمال فیلرها ، انتخاب نوع مناسب آن از تصمیمات دشوار میباشد. تزریق ژل با فرمولاسیون خاص خودشان، با بافت متفاوت و بسته به نوع مشکل شما توسط پزشک مشخص میشود.

 

 

دسته بندی تزریق فیلر در تهران بر اساس ماندگاری ژل ها

ژل های مورد استفاده در این تکنیک جوانسازی به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند اما آنچه از نظر فرد از اهمیت بیشتری برخوردار است ، میزان ماندگاری آنها است. چرا که اغلب کسانی که می خواهند بدین واسطه حجم بهتری به اعضای چهره خود بدهند و زیباتر به نظر برسند، یا به دنبال این هستند که با تزریق فیلر فرم بینی خود ببخشند و یا گودی زیر چشمانشان را از بین ببرند، خواستار دوام بیشتری از تکنیک مورد نظرشان می باشند. به همین علت است که در این بخش قصد داریم انواع فیلرها را با مدت زمان ماندگاری آنها با یکدیگر مقایسه کنیم:

 • فیلرهای دائمی

برخی از انواع ژل ها هستند که می توانند عمری طولانی یا دائمی داشته باشند. نوع ماده درون آن ها به گونه است که پس از جذب شدن در موضع مورد نظر، تجزیه نمی شوند بنابراین به بخش های دیگر کمتر منتشر شده و در جای خود باقی می مانند. انواع پلی اکریل آمید در این دسته قرار دارند.

 • فیلر نیمه دائمی

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی ال لاکتیک اسید یا پلی کپرولاکتون از انواع فیلرهایی هستند که تقریبا ماندگاری بالایی برای آن ها می توان تخمین زد. در واقع مدت زمان بر جای ماندن آنها چیزی در میان فیلر دائم و موقت است. البته لازم است بدانید که تزریق فیلر این نوع ژل ها نیاز به تخصص و تبحر بالایی دارد و حتما در صورتی که خواهان ماندگاری خوبی از ژل ها هستید و این نوع را انتخاب کرده اید، حتما به دنبال دکتر مجربی برای این اقدام باشید.

 • فیلر موقت

انواعی از ژل ها که حاوی هیالورونیک اسید هستند را می توان در این دسته بندی جای داد. به عبارتی هر فیلری که بر پایه هیالورونیک اسید باشد، موقت شمرده می شود. با این که استفاده از این ژل در تزریق فیلر نتایج بسیار درخشانی دارد و هم از سوی پزشکان و هم متقاضیان مورد استقبال قرار گرفته است، موقت بودن آن آنقدر به چشم نخواهد آمد. پس از تزریق هیالورونیک نیاز است در فواصل تعیین شده بسته به نیاز مجدد شارژ انجام شود. بهترین مزیت این نوع از ژل در این است که می تواند منجر به تولید و ترشح کلاژن شود و موضع را به سمت شادابی و طراوت پیش ببرد. از سویی دیگر قوام و انسجام خوبی به ناحیه بخشید و چین و چروک ها را برطرف می کند.

کدام یک از فیلرها برای من مناسب تر است؟

انتخاب نوع فیلر از میان دائمی، موقت یا نیمه دائمی به دو فاکتور بستگی دارد:

 • بر اساس نیازهای شما
 • بودجه شما

این حرف بدین معناست که اگر چین و چروک یا خطوط صورت شما در درجه شدیدی است، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که ماندگاری بهتری داشته باشد و نیاز به شارژ کردن به دفعات نداشته باشد. اما اگر خواستار امتحان کردن تزریق ژل هستید بهتر است از انواع غیر دائمی استفاده کنید که پس از گذشت چند ماه تجزیه می شوند.

پروسه تزریق فیلر در تهران

بعد از انتخاب پزشک متخصص و مشورت با وی ، با علامت گذاری بر روی صورت شما ، فرآیند آغاز میگردد. در برخی موارد با در دست داشتن عکسی از چهره شما فرایند جوانسازی را تسهیل میکنند. متخصص مربوطه با ارزیابی نوع پوست شما ، نوع و مقدار فیلر را تعیین میکند. برای این کار نیاز است در صورت داشتن سابقه بیماری خاصی آن را با پزشک خود در میان بگذارید. منظور از بیماری خاص ، آلرژی ها ، سابقه کبودی یا خونریزی در موارد مشابه ، مشکلات عصبی است. سپس با تمیز کردن پوست شما با استفاده از بی حسی موضعی شما را برای تزریق فیلر تهران آماده میکند. با استفاده از سوزن های بسیار نازک مقادیر کمی از پرکننده زیر پوست شما تزریق میگردد. دردی مشابه نیشگون گرفتن به شما القا میگردد اما در موارد مشابه بسیاری از مراجعه کنندگان این اقدام را بدون درد تلقی کرده اند. مدت زمان مورد نیاز برای تزریق در نواحی مختلف از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد. بعد از انجام این عمل ، با قرار دادن کمپرس آب یخ از درد و التهاب آن جلوگیری میشود. احساس سوزش درد و ناراحتی از عوارض طبیعی این تکنیک میباشد. بسیاری از افراد نتایج حاصل را به سرعت مشاهده میکنند ، اما این موضوع برای تمامی مراجعه کنندگان صدق نمیکند. تاثیرات آن بسته به نوع فیلر شما میتواند ماهها یا حتی سالها ماندگاری داشته باشد.

 

تزریق فیلر

 

عوارض تزریق ژل صورت

این نوع زیبا سازی عوارض جدی در پیش نخواهد داشت .حتی در مواقعی عوارض جانبی جزئی نیز به سرعت از بین خواهد رفت .چون این پروسه همانند جراحی یک اقدام تهاجمی نیست بنابراین طبیعی است که فاقد عوارض خاصی باشد. اگر به هر دلیلی علائمی اعم از تاری در دید ، ضعف ، درد در یک سمت بدن خود داشتید فورا به پزشک مراجعه کنید.

نقاهت تزریق ژل چقدر است؟

این موضوع کاملا بسته به فیزیک هر فرد میباشد و عموما به :

 1. تعدد نقاط تزریق شده
 2. نوع فیلر مورد استفاده
 3. وضعیت سلامتی

اغلب اوقات افراد میتوانند بلافاصله بعد از تزریق فیلر به فعالیت های روزانه خود بازگردند. اما ترجیح تمامی پزشکان استراحت و پرهیز از فعالیت های فیزیکی شدید میباشد. اگر علائم زیر را داشتید با پزشک خود ارتباط برقرار کنید:

 1. درد و خونریزی
 2. علائم عفونت اعم از تب ، قرمزی یا تورم در ناحیه تزریق شده
 3. نشانه های حساسیت مانند سختی در تنفس

تزریق فیلر به بینی در تهران

روش های غیر جراحی اصلاح بینی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. فیلرهای درمال تغییرات دلخواه را برای کسانی که از جراحی هراس دارند به ارمغان می آورد.با این وجود با محدودیت هایی مواجه است.این تکنیک برای کسانی مناسب است که اهداف زیر را در سر میپرورانند:

 1. اضافه کردن حجم بینی
 2. بالا بردن نوک بینی
 3. مسطح کردن ناهمواری موجود
 4. پنهان کردن برآمدگی یا قوز بینی
 5. صاف کردن بینی کج شده

تزریق فیلر تهران جز عالی ترین گزینه های موجود برای تغییرات جزئی  با تاثیرات چشمگیر بر روی بینی شما میباشد. نگرانی بسیاری از افرادی که میخواهند ریسک این اصلاح را به جان بخرند این است که آیا این روش بینی را بزرگتر میکند؟ در جواب باید گفت که اگر چه این روش کوچک کننده نیست اما با اعمال درست  توسط یک متخصص حاذق تاثیرات مطلوبی را دریافت خواهید کرد. پروسه آن به این شکل است که ، بعد از تعیین هدف ، با استفاده از چند عکس اقدامات لازم برای اصلاح سازی انجام میشود.

عوارض جانبی این پروسه زیبا سازی عبارتند از:

 1. تورم
 2. کبودی
 3. حالت تهوع
 4. جابجایی مواد پرکننده از ناحیه اعمالی به دیگر مکان

 

از فواید اصلاح بینی به روش تزریق فیلر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. غیر تهاجمی بودن
 2. مدت زمان کم مورد نیاز برای انجام تزریق
 3. به استراحت در منزل احتیاج ندارید
 4. نتایج سریع حاصل میشوند
 5. جای هیچ زخم و بخیه ای مشهود نمیباشد.

عوارض تزریق فیلر به بینی 

همه اقدامات زیبایی فرد را با ریسک هایی مواجه خواهند کرد . اصلاح بینی از طریق فیلر نیز از این قاعده مستثنی نیست.از آنجایی که بینی بسیار نزدیک به چشم است ، پزشک معالج حساسیت های بسیاری را در این مورد باید در نظر بگیرد تا از عوارض زیر جلوگیری کند:

 1. تب
 2. تاری در دید
 3. افزایش قرمزی و تورم
 4. عوارض عروقی
 5. بافت مردگی
 6. از دست دادن بینایی

فیلر زیر چشم در تهران

برای کسانی که زیر چشم آنها دارای فرورفتگی میباشد این روش نیز مورد استفاده میباشد. تیرگی و فرو رفتگی های موجود با افزایش سن تشدید میابد بنابراین در سنین بالاتر نیاز به انجام اقداماتی بر روی آنها خواهیم بود. در واقع این روش غیر تهاجمی با تزریق مواد ژل مانند در محل های خاص ، حجم از دست رفته را جبران و شادابی را به ارمغان می آورد.

سن مناسب برای فیلر زیر چشم

این عمل بدون محدودیت های خاصی تمامی رنج سنی را در برگرفته است. زیرا مشاهده شده است مشکلات مربوط به نواحی زیر چشم نه تنها با افزایش سن بلکه زمینه ژنتیکی دارد. بعبارت دیگر طبیعی است افراد در سنین پایین تر هم تمایل به انجام آن داشته باشند.

پروسه تزریق فیلر زیر چشم در تهران

از آنجایی که چشم و پوست اطراف آن بسیار حساس میباشد ،عمل پاکسازی در این ناحیه با دقت بیشتری انجام میشود تا از هرگونه عفونت جلوگیری شود. مشابه عملیات یاد شده با علامت گذاری و بی حسی موضعی و با سوزن بسیار نازکی تزریق انجام میپذیرد. عموما یک یا چند تزریق برای هر چشم مورد نیاز است. اگر دکتر به روش خطی مواد را اعمال کند ، فیلر به صورت لاینی از مواد در زیر پوست جای داده میشود. سپس عمل یکسان سازی مواد در زیر پوست مورد استفاده قرار میگیرد.

نقاهت

تمامی اقدامات در این نوع زیباسازی همانند سایر تزریق فیلر ها میباشد. اما باید مراقبت ها با حساسیت بیشتری انجام پذیرد. با قرار دادن کمپرس یخ از التهاب و درد آن جلوگیری میشود. قرمزی ، سوزش و درد طبیعی است اما لازم است بدانید که پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.برخی از پزشکان پس از گذشت چند روز ویزیت مجدد را  هماهنگ میکنند زیرا در موارد نادر تزریق مجدد مورد نیاز خواهد بود.

شرایط تاثیر گذار بر سیاهی دور چشم و نیاز به تزریق فیلر در تهران

معمولا این عارضه ژنتیکی تلقی میشود اما شرایط دیگری نیز بر آن موثر خواهد بود ،که عبارتند از :

 1. بالا رفتن سن
 2. الگوهای نامناسب خواب
 3. کم آبی بدن
 4. رنگدانه های بیش از حد
 5. رگ های خونی قابل مشاهده

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که مرتبا سیگار میکشید، کاندیدای خوبی برای تزریق فیلر نیستید زیرا اثر پرکننده را از بین میبرد و از بهبودی جلوگیری میکند.

 

 

عوارض احتمالی تزریق فیلر زیر چشم

اگر حساسیت خاصی دارید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.در مجموع عوارض حاصله پس از مدت کوتاهی از بین میروند که عبارتند از:

 1. قرمزی
 2. پف کردگی
 3. نقطه های کوچک در محل تزریق
 4. کبودی

اگر تزریق فیلر در  محلی بسیار نزدیک به چشم انجام شود ، یک ظاهر پف کرده آبی رنگی را نتیجه میدهد. این عارضه اثر تیندال (Tyndall effect) نام دارد.اغلب اوقات برای رفع این مشکل به حل کردن ماده ی تزریقی احتیاج داریم که اگر از نوع هیالورونیک اسید استفاده کرده باشید ، تزریق هیالورونیداز میتواند اثر بخش باشد. بهتر است قبل از اقدام به زیبا سازی حتما یک پزشک حاذق را انتخاب کنید. عوارض جانبی خطرناک که ناشی از عدم تخصص کافی ایجاد میگردند عبارتند از:

 1. عدم تقارن چشم ها
 2. برجستگی های زیر پوست چشم
 3. فلج عصبی
 4. جای زخم
 5. کوری

پیشگیری از عوارض منفی تزریق فیلر

یکی از ترس و دغدغه های درصد زیادی از افرادی که تصمیم به تزریق ژل در نواحی گونه، لب یا سایر قسمت های صورتشان می گیرند این است که این تکنیک جوانسازی صورت عوارضی بر روی پوست آنها می گذارد یا خیر؟ در مرحله بعد این سوال به ذهن آنان خطور می کند که راهکاری برای کاهش عوارض جانبی قبل از اقدام به انجام این تکنیک وجود دارد؟ طبیعی است که با بهره مندی از تکنیک های حال حاضر می توان به پوستی شاداب و باطراوت دست پیدا کرد اما ترس از عوارض عاملی بازدارنده برای متقاضیان بوده و آگاهی از راه حل های کاهش دهنده اثرات منفی این شیوه امری الزامی است. در این بخش از مبحث تزریق فیلر تصمیم داریم شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که با رعایت آن ها می توانید ریسک بروز اثرات منفی را محدود می کند.

 • انتخاب پزشک

واقع بین باشید. اگر تصمیم گرفته اید با تزریق ژل حجم مناسبی و دلنشینی به اجزای صورت خود بدهید، قطعا باید در انتخاب پزشک ریزبین باشید. انجام این پروسه اقدامی اورژانسی نیست که صورتتان را به دست غیر متخصص بدهید. دکتر پوست و مو که در انجام این پروسیجر تبحر و مهارت بالایی دارد، می تواند نتیجه این عمل را به گونه ای رقم بزند که لبخند رضایت بر چهره شما بنشیند. به تجربه، میزان رضایتمندی مراجعین ، نمونه کارهای ایشان در صفحات اجتماعی مانند اینستاگرام ، وب سایت و غیره توجه کنید. با مرور و مشاهده عکس های قبل و بعد افراد می توانید میزان تجربه دکتر را تخمین بزنید و بر تصمیم خود مصمم تر شوید. البته باید بدانید دکتر خوب برای تزریق فیلر در تهران سه ویژگی مهم دارد و با تکیه بر این سه اصل می توانید امیدوار باشید از اثرات جانبی منفی تزریق فیلر در امان خواهید ماند:

دانش و علم کافی در حیطه تزریق و آشنایی کامل از آناتومی صورت و عضلات زیرین پوست

آگاهی از متدهای روز دنیا در این حوزه جوانسازی صورت

نظارت بر روند پروسه تزریق جهت کاهش ریسک بروز عوارض

 • نوع و روند تزریق

بدیهی است که دکتر منتخب شما باید در طول پروسه و پس از آن، شرحی کامل از مراقبت های بعد از تزریق فیلر را برایتان توضیح دهد. اگر به مشکلات انعقادی خون، واکنش های آلرژیک به فیلرها یا غیره دچار هستید حتما پزشکتان را در جریان بگذارید. با توجه به این موارد پزشک قادر است نوع ماده را تغییر داده و تزریق با ماده ایمن تری برای شما صورت بگیرد.

 • توجه به تغذیه قبل و بعد تزریق

قبل از تزریق فیلر آسپرین نخورید، جنیسنگ یا ویتامین E در طول درمان ممنوعیت دارد، در صورت لزوم باید آنتی ویرال پروفیلاکتیک دریافت کنید. محدودیت مصرف آسپرین یا ویتامین E  به دلیل بروز خونریزی بعد از پروسه می باشد اما مصرف آنتی بیوتیک با هدف کاهش ریسک عفونت در موضع تجویز می شود. البته این دارو برای تمامی افرادی که تزریق ژل انجام می دهند ضروری شمرده نشده و تنها بر حسب شرایط جسمانی متقاضی ممکن است تجویز گردد.

تاثیر بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران بر نتیجه

اگر می خواهید بهترین نتیجه از تزریق ژل را کسب کنید الزامیست چند گام را پشت سر بگذارید. اولین و مهمترین آن ها انتخاب پزشکی است که بیشترین رضایتمندی را از میان مراجعین خود کسب کرده است. انتخاب نوع فیلر با تجربه دکتر رابطه ای تنگاتنگ دارد. این حرف بدین معناست که اگر دکتر منتخب شما از فیلر مرغوبی استفاده کند اما از تجربه کافی برخوردار نباشد، نتیجه قابل قبولی بدست نخواهد آمد. برعکس این مساله نیز صادق است. استفاده از فیلرهای بدون کیفیت توسط دکتر با تبحر کافی نیز نتیجه ای مطلوب به دنبال نمی آورند. این مساله که دکتر شما بر آناتومی بخش های مختلف صورت اشراف کامل داشته و همچنین از آگاهی کاملی در زمینه اثر بخشی تمام ژل های موجود برخوردار باشند می تواند مهر تاییدی باشد که انتخاب درستی داشته و می توانید با اطمینان صورت خود را به دست ایشان بسپارید. نکاتی که دکتر خوب برای تزریق فیلر در تهران به آن ها توجه کافی می نماید عبارتند از:

 1. آشنایی بیمار با فرآیند تزریق
 2. توجه به عمق تزریق
 3. عدم تزریق در نواحی حساس مانند در مجاورت رگ ها و مویرگ های خونی به منظور جلوگیری از پاره شدن عروق خونی
 4. ارائه کامل دستورالعمل های لازم پس از تزریق ژل

عمق تزریق فیلر چگونه می تواند در نتیجه اثر بگذارد؟

دکتر پس از گذراندن دورهای لازم برای انجام تزریق ژل و دریافت گواهی های معتبر، قاعدتا کاملا با مبحث عمق سوزن حاوی فیلر در پوست واقف می شود. در زیر لایه های پوست ما مویرگ ها و اعصاب مختلفی وجود دارند که وظایف مهمی دارند. آسیب به این نواحی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. بنابراین پزشک باید از تزریق در این قسمت ها خودداری کرده تا عوارض را کاهش دهد.

پوست طبیعی پس از تزریق ژل چگونه است؟

شکل ظاهری پوست پس از تزریق شدن دوز معینی فیلر، پر و برجسته بوده و کمی کبودی، خونمردگی و تورم در آن قابل مشاهده است. کمی برآمدگی در موضع تحت درمان مشاهده شده و در صورت لمس، سفت به نظر می رسد.

تزریق فیلر در هنگام بارداری، آری یا خیر؟

تمام پزشکان و متخصصان، زنان باردار یا مادرانی که در بازه شیردهی به فرزند خود هستند را از هر درمانی که ضرورتی برای آن احساس نمی شود منع می کنند. مداخلات زیبایی در حین حاملگی بعضا عوارض غیر قابل جبرانی خواهند داشت. هر چند ماده موثر در تزریق ژل، اسید هیالورونیک است که در بدن ما وجود دارد، اما دوران بارداری از حساسیت های بسیاری برخوردار است بنابراین باید کمی محتاطانه تر برای این اقدامات جوانسازی پوست تصمیم گیری نمود تا خطری متوجه مادر و جنین نشود. به همین دلیل برای تزریق فیلر لب، چانه، زیر چشم و غیره تا زمان مناسب که پس از اتمام شیردهی است دست نگه دارید. تست حساسیت به کلاژن بدین صورت است که دوز بسیار اندکی ماده در بازوی فرد تزریق می شود. در صورت نمود واکنش های غیر معمول، پزشک فرد را از انجام تزریق منع می کند.

چه کارهایی باید بعد از تزریق فیلر انجام دهیم

یکی از مهم ترین موارد از بین بردن و کاهش عوارض است. مواردی وجود دارند که با انجام آنها می توانید کبودی ، ورم و سایر مشکلات را بعد از پروسه کاهش دهید :

یک هفته قبل از تزریق :

 • از مصرف داروهای بدون تجویز و رقیق کننده خون بپرهیزید
 • همچنین از مصرف یکسری داروها که پزشک مشخص میکند نیز دوری کنید

دو روز قبل از پروسه :

 • از مصرف هرگونه محصول موضع ای مانند کرم و غیره خودداری نمایید
 • از مواد لایه بردار ، تمیز کننده و سفید کننده نیز استفاده ننمایید
 • از گیاه آرنیکا استفاده کنید ( این مورد ضروری نیست اما می تواند کمک کند تا تورم در دوران ریکاوری کاهش یابد )

24 ساعت قبل از تزریق فیلر :

 • از مصرف هرگونه مشروبات الکلی خودداری نمایید

چه انتظاراتی باید در روز تزریق فیلر داشته باشیم

اطمینان حاصل کنید که قبل از پروسه حتما با پزشک خود مشورت ها و صحبت های لازم را داشته باشید. در این صورت می توانید یکسری اتفاقات را از قبل درک نمایید. برخی موارد کلی که باید انتظار آنها را داشته باشید عبارتند از :

 • احتمال زیاد پروسه شما در یک اتاق یا دفتر درمانی انجام می شود
 • هر پروسه تزریق فیلر حدودا 30 دقیقه زمان میبرد ، اما امکان دارد که به دلیل داشتن تعداد تزریقات بالا تر به زمان بیشتری نیاز پیدا کند
 • همچنین شما می توانید بعد از اتمام پروسه به خانه بروید و توانایی رانندگی را نیز خواهید داشت

به طور کلی می توان گفت این پروسه بسیار ساده و راحت می باشد و هیچ مشکل و عوارض خاصی را به همراه ندارد. همچنین دوره نقاهت کوتاه و راحتی دارد که تزریق فیلر را به یک عمل زیبایی بسیار جذاب برای انجام تبدیل می نماید که نظر بسیاری را به خود جلب می کند.

0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ثریا
ثریا
1 سال قبل

من حساسیت پوستی دارم تزریق فیلر به بینی برام مانعی برام نداره؟ تحت درمانم ولی مدام در بهار شدت می گیره. می خوام تزریق ژل رو جایگزین جراحی بینی کنم و قوز روی دماغم از بین بره.

drrahimi14
drrahimi14
پاسخ به  ثریا
1 سال قبل

بله میتونید استفاده کنید از فیلر، منعی ندارد. اما بینی باید توسط پزشک معاینه بشه که آیا بطورکلی قابلیت اصلاح با فیلر رو داره یا خیر