تزریق پروفایلو

در سال های اخیر تزریق پروفایلو انقلابی حیرت انگیز در روش های جوانسازی و برطرف نمودن مشکلات پوستی به وجود آورده است. این تکنیک می تواند فرد را از جراحی های زیبایی تهاجمی بی نیاز نموده و زیبایی پوست و متعاقب ان سلامت را به فرد هدیه دهد. از این شیوه می توان برای بازسازی پوست بهره برد زیرا پروفایلو می تواند با تحریک و تولید سلول های کلاژن ساز که با آزاد سازی هیالورونیک اسید صورت می گیرد ، به بافت های پوست به خوبی اب رسانی کرده و در نتیجه پوست مستحکم تر از پیش از انجام پروسه می شود. با تزریق کردن پروفایلو ، چروک ها با تحریک کلاژن ها ، هم سطح پوست شده و پوست از داخل جوان و بازیابی می شود. برای آشنایی با این روند این مقاله دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو در زعفرانیه تهران را از دست ندهید.

تزریق پروفایلو - دکتر فرشاد رحیمی

تزریق پروفایلو صورت چیست ؟

زمانی که صحبت از جوانسازی پوست به میان می اید ، تکنیک های مختلفی از جمله تزریق ژل ، بوتاکس ، هایفوتراپی و غیره مورد توجه قرار می گیرد. پروفایلو اولین اقدامی است که به عنوانی درمانی غیر جراحی ، توانسته تحولی عظیم در جوان کردن پوست داشته باشد. این تکنیک برای افرادی مناسب است که چین و چروک های بسیاری در سطح پوست صورت و گردن داشته و به دنبال راهکاری برای کاهش این چروک ها هستند. با بالا رفتن سن ، تولید الاستین و کلاژن در بافت های پوستی ما کاهش یافته و پوست انسجام خود را از دست می دهد ، همین امر منجر به ایجاد چروک و خطوط ظریف و عمیق بر روی پوست ما می گردد. ژل مورد استفاده در پروفایلو از هیالورونیک که در بافت پوست انسان به طور طبیعی وجود دارد ساخته شده و قادر است مشکلات پوستی بر اثر افزایش سن را برطرف نماید. تکنولوژی پیشرفته این شیوه درمانی زیبایی به بازسازی ساختار پوست کمک بسیاری نموده و امروزه مورد استقبال درصد زیادی از افراد قرار گرفته است. پروفایلو در حال حاضر ، تنها محصولی است که می تواند 4 نوع از کلاژن و الاستین را تحریک کند و همین امر ان را به محصولی بی همتا تبدیل نموده است.

تزریق پروفایلو روشی نوین برای جلوگیری از پیری پوست

اگر در بازه سنی سی سالگی به بعد هستید حتما در هنگام دیدن خود درون آینه شاهد کمی تغییر پوستی در اطراف چشم ها، لب ها و غیره شده اید. افراد با مشاهده این نشانه ها دچار نگرانی و اضطراب می شوند و همین مساله می تواند کیفیت پوست آنها را بر هم بزند. اما خاصیت افزایش سن همین است زیرا موادی که برای انسجام بخشی و قوام پوستی درون بدن تولید و ترشح می شوند رفته رفته کمتر شده و منشا اصلی چین و چروک ها نیز به این علت است. در این زمان مابین صحبت های بانوان، حرف از بهره مند شدن از تکنیک های مختلف مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل ، لیفت با نخ و غیره به میان می آید تا بدین واسطه بتوانند ظاهر پوست خود را بهبود ببخشند و جوان دیده شوند. تزریق پروفایلو در تهران می تواند مسیری ساده و بدون بروز عارضه ای وخیم باشد و قادر است شما را به جوانی برگرداند. بنابراین اگر در میان تکنیک های متنوع سردرگم شده اید، این شیوه گزینه مناسبی است. فیلرها و بوتاکس، خاصیت حجم دهی بسیار بالایی دارند اما پروفایلو به گونه ای طراحی شده است که حجم آنچنان زیادی در صورت ایجاد نکرده و تنها به منظور رفع چین و چروک ها کمک می نماید. در واقع با آبرسانی بسیار زیاد به موضع، موجب شادابی به پوست شده و روند پیر شدن پوست را به تاخیر می اندازد. این ماده اثرات درخشانی مانند درخشندگی پوست، کاهش دادن چروک ها وو حتی لیفت کردن پوست را دارد و از آن جایی که کلاژن سازی را شدت می دهد، کیفیت پوست را بهبود می بخشد.

عملکرد پروفایلو

گفته شد که با تزریق پروفایلو در تهران حجم دهی مشهودی در موضع ایجاد نمی شود و عملکرد آن به گونه ای است که منجر به هیدراته شدن پوست می گردد. نوع ژل مورد استفاده هیالورونیک اسید با غلظت بالا است که با تزریق دو بار و با فاصله یک ماهه می توان نتیجه ای بسیار قابل قبول گرفت. این ژل در حدود 28 روز در زیر پوست باقی مانده و تمام این مدت به پوست فرد کمک می کند تا کلاژن سازیبا شدت بیشتری صورت بگیرد. در واقع نوع عملکرد آن تحریک کردن پروسه کلاژن و الاستین سازی است. با تولید بیشتر کلاژن، قوام و انسجام پوستی بیشتر شده و احتمال اینکه پوست بدون نیاز به تکنیک های مختلف لیفتینگ، سفت شود نیز افزایش می یابد.

 

 

ترکیب ژل پروفایلو چیست؟

اگر در رابطه با ترکیبی که قرار است در صورت شما تزریق شود کنجکاو هستید پیشنهاد می کنیم این بخش از مقاله را از دست ندهید. همانند تمامی مواد مورد استفاده در جوانسازی پوست، در تزریق پروفایلو تهران نیز از هیالورونیک اسیدی استفاده می شود که در بدن ما به طور طبیعی وجود دارد. این ژل که به انسجام بافت های همبند کمک می کند، می تواند قوام پوست را بهبود بخشیده و پوست را سفت نماید. با سه گام این ژل به تولید می رسد که عبارتند از:

 1. ترکیب اولیه
 2. حرارت
 3. تشکیل پیوندها

در قدم اول، نیاز است انواع مختلف هیالورونیک اسید که دارای وزن های مختلفی هستند با یکدیگر ترکیب شوند. در واقع دو نوع از این اسید با وزن 32 میلی گرم با یکدیگر مخلوط شده تا به غلظت 64 برسند. در گام بعد، پیوندهای هیدروژنی موجود در آن با پردازش حرارتی شکسته می شوند. در نهایت، طی این پروسه ترکیب دو وزن متفاوت از هیالورونیک منجر به پیوندهای مولکولی با مقاومت بالا می شوند. با این غلظت می توان انتظار داشت که نه تنها خطوط و چین و چروک های پوستی بهبود یابند بلکه افتادگی پوست نیز طی یک تزریق درمان شود.

تزریق پروفایلو ایمن است؟

با توجه به آمارهای گرفته شده از افرادی که از این تکنیک استفاده کردند هیچگونه گزارشی مبنی بر عوارض خطرناک پس از این پروسه دیده نشده است. در واقع می توان گفت یکی از ایمن ترین محصولاتی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد ، ژل پروفایلو است. علت این است که اصلی ترین ماده، هیالورونیک اسید است که در بدن ما نیز به طور طبیعی ترشح و تولید می شود و بدن سازگاری بسیار خوبی با آن دارد. بنابراین با تزریق آن در زیر لایه های پوستی، انتظار اثرات منفی و جانبی که سلامتی شما را خدشه دار کند، وجود ندارد.

آیا تکنیک پروفایلو برای من مناسب است؟

بالا رفتن سن برای همه ما رخ می دهد و نمی توان با این ویژگی طبیعی بدن مقابله کرد. پس از سن سی سالگی کم کم پوست افتاده و شل شده و چروک هایی بر روی آن نقش می بندد. از علل مهم آن کاهش ترشح الاستین و کلاژن دو ماده اساسی در شادابی پوست بدن ماست. معمولا افرادی که به پوست خود اهمیت زیادی می دهند از ابتدای این دهه به دنبال راهکاری برای کاهش و رفع این اثرات افزایش سن هستند، در ابتدا شاید به تزریق ژل یا تزریق بوتاکس روی آورند اما به جرات می توان گفت تزریق پروفایلو در تهران درمانی مناسب تر، با دوام تر و کم عارضه تر به شمار می رود. در صورت نیاز به جوانسازی پوستتان، در ابتدا جلسه ای با دکتر ترتیب داده و پس از معاینه پوستتان اجازه بدهید ایشان با توجه به تجربه و شناخت بالای خود برای تعیین یکی از تکنیک های موجود تصمیم گیری نمایند. الزامیست شما را با این نکته آشنا کنیم که پروفایلو فیلر پوستی نیست و یکی از موثرترین درمان های موجود برای درمان شل شدگی و افتادگی پوست به شمار می رسد بنابراین با توجه به عوارض بسیار نادری که از خود بروز می دهد می تواند برای اکثر افراد با درجات مختلف آسیب های پوستی مناسب باشد.

مشاوره با پزشک را جدی بگیرید

قبل از هر درمان زیبایی یا درمانی ابتدا نیاز است با دکتر خود در جلسه ابتدایی در خصوص روند درمان و هزینه و غیره گفتگو کنید تا با پروسه آشنایی بیشتری پیدا کنید. اغلب پزشکان در این جلسه فرایند درمان و تعداد جلسات مورد نیاز را بسته به شرایط پوستی فرد کاملا شرح می دهند تا بیمار بتواند برنامه بهتری برای طول درمان خود در نظر بگیرد. آشنایی با روند درمان وسعت دید شما را گسترش داده و انتظارات شما را از درمان زیبایی جهت می دهد. بهترین دکتر پوست و مو در تهران با طرح سوالاتی به درک درستی از اهداف و انتظارات شما رسیده و تلاش می کند آن ها برآورده نماید. همچنین ، در صورتی که تزریق پروفایلو تهران برای نوع پوست شما مناسب نباشد، درمانی جایگزین را پیشنهاد می دهد. بنابراین بهتر است برای سوالات خود تردید نکرده و در مورد جزییات نیز سوالات خود را مطرح کنید. از جمله مواردی که نیاز است در جلسه مشاوه در مورد آن ها گفتگو شود، مباحث زیر است:

 • از سوالات متداول در پروفایلو تعداد جلسات درمان است. هر چند به طور معمول این درمان نیازمند جلسات متعدد است تا نتیجه مطلوب واقع شود اما این امر مستلزم معاینه بالینی و مشاهده میزان آسیب های پوستی شما بوده و هر چه چین و چروک ها ، افتادگی پوست و سایر موارد شدیدتر باشند، بالطبع تعداد این جلسات افزایش می یابد.
 • می توانید با طرح سوالات عمومی ، نگرانی و استرس خود را از این روش کاهش دهید تا با آرامش بیشتری برای انجام آن اقدام نمایید. به طور مثال در خصوص میزان دردی که باید تحمل کنید، یا طول مدت هر جلسه سوال بپرسید.
 • در مورد عوارض و اثرات جانبی درمان حتما سوالاتی را مطرح کنید. دکتر پوست و مو با توجه به دانش بالا و مهارت ویژه خود به طور شفاف عوارض آن را برای شما شرح می دهند.
 • نیاز به بی حسی و آمادگی های قبل از پروسه و همچنین نوع مراقبت های بعد از تزریق از دیگر مواردی هستند که باید به آن ها آشنایی داشته باشید.

نمونه کار تزریق پروفایلو در تهران توسط دکتر رحیمی

تفاوت تزریق پروفایلو با فیلرها چیست؟

به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو تهران، مواد به کار رفته در این دو تکنیک یکسان بوده و از هیالورونیک اسید استفاده می شود. اما به لحاظ نوع عملکرد ، با یکدیگر تفاوت هایی دارند. ژل ها بیشتر برای حجم دهی به لب و گونه ها کاربرد داشته و در سایر نقاط صورت منتشر نمی شوند و به طور متمرکز در ناحیه تزریق باقی می مانند. هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو به دلیل اینکه در بافت های پوستی به میزان زیادی وجود دارد و ماده طبیعی پوست است، پس از تزریق ، به بخش های دیگر صورت منتشر شده و همین مساله نتایج این ماده را طبیعی تر و ماندگار تر می نماید. این ماده می تواند 4 نوع از کلاژن پوست که ماده موثر در بهبود شرایط پوستی است را تحریک نموده و علاوه بر این به تولید الاستین که پروتئین پوستی است نیز می انجامد. هر دوی این پروتئین ها، منجر به رطوبت رسانی به موضع شده و درمان را موفقیت آمیزتر می کنند.

تفاوت آشکار

مهمترین هدف از تزریق ژل ، حجم دهی مناسب به قسمت هایی از اعضای بدن و صورت است که بر اثر بالا رفتن سن یا عوامل محیطی تحلیل رفته و فرورفته شده اند. رفع چروک های پوستی در اطراف چشم یا لب ها، پر کردن و برجسته سازی با کمک تزریق فیلر لب، برطرف کردن و اصلاح بینی و غیره از جمله اهداف این تکنیک محبوب و کم عارضه به شمار می رسند. بدین ترتیب موضع مورد نظر حجمی مناسب گرفته و فرد جذاب تر دیده می شود. وجه تشابه این دو تکنیک استفاده کردن از ژل هیالورونیک اسید است. اما در تزریق پروفایلو در تهران هدف اصلی آبرسانی به پوست موضع است. ژل تزریق شده می تواند منجر به جوانسازی پوست شده و ظاهر فرد را شاداب تر و زیباتر به نمایش بگذارد. در پی انجام این تکنیک، تناژ پوستی فرد به شکلی چشمگیر بهبود می یابد و بافت پوست به دوران جوانی و سلامت بر می گردد. پوست سفت و مستحکم شده و پس از پروفایلو دیگر آثاری از شلی پوست خبری نیست. علاوه بر این با کمک این شیوه جوانسازی پوست شفاف شده و لیفتینگ پوستی صورت می گیرد. هر چند در تزریق ژل نیز به دلیل هیالورونیک کمی کلاژن سازی در موضع صورت می گیرد، اما در تزریق پروفایلو این کار در مقیاس زیاد انجام شده و همین مساله کلاژن سازی نقش اصلی را در شادابی و طراوت پوست پس از اقدام به این روش ایفا می نماید. هیالورونیک اسید به طور متعادل و متوازن در نواحی پخش شده و قوام بهتری به موضع می بخشد. با این حال، هر کدام از تکنیک های موجود برای مقاصد مختلفی تعریف شده اند و در نهایت به زیباتر شدن فرد می انجامند.

مزایای ژل پروفایلو

این محصول شگفت انگیز می تواند موجب آبرسانی ، شفافیت و بهبود رنگ پوست گردد. کلاژن سازی قوی این ژل موجب کشسانی بهتر پوست شده و ظاهری پوست را جوان تر می نماید. به عبارتی دیگر بهره گیری از این روش را می توان معادل روشهای جراحی تهاجمی دانست. در ادامه به مزایای این روش اشاره می نماییم:

 1. بهبود یافتن پوست
 2. لیفت شدن
 3. رفع مشکلاتی نظیر عدم تقارن

✔ نکته: عوارض محدود و ساده بودن پروسه نیز از جمله مزیت های این تکنیک جوانسازی برشمرده می شوند.

تزریق پروفایلو - دکتر رحیمی

کاربردهای تزریق پروفایلو در تهران

در ناحیه صورت می توان از این شیوه با هدف درمان افتادگی و سستی پوست بهره جست. در نتیجه کسانی به دلیل چروک های صورتشان ، ظاهری خسته و پیرتر از انچه هستند نشان می دهند ، گزینه مناسبی برای این تکنیک به شمار می آیند. در ادامه این بخش از مقاله به کاربردهای این ژل از زبان دکتر رحیمی بهترین دکتر برای تزریق پروفایلو در تهران می پردازیم:

 • از بین بردن چروک ها و خطوط روی پیشانی
 • برطرف کردن چین و چروک های اطراف دهان و گونه ها
 • رفع خط لبخند و خط اخم
 • احیای درخشندگی در پوست
 • شاداب سازی پوست به دلیل آبرسانی
 • لیفت و سفت کردن افتادگی های اجزای صورت با تزریق پروفایلو
 • رفع چروک های گردن
 • رفع پیری دست ها
 • رفع افتادگی پوست صورت
 • برطرف کردن شل شدگی های پوست گردن
 • از بین بردن چروک های گردن
 • برطرف کردن چروک های دست ها

کاربرد مهم دیگر تزریق پروفایلو در تهران در این است که می توان جای جوش ها و فرورفتگی های روی پوست را به خوبی درمان نماید.

نحوه جوانسازی صورت با پروفایلو

بهترین دکتر برای تزریق پروفایلو در تهران می گویند: ماده اصلی ژل پروفایلو ، هیدروفیلیک است. این ماده می تواند آب را کاملا به خود جذب کرده و حفظ کند. لازم است بدانید ژل پروفایلو پر کننده پوستی به حساب نمی اید بلکه همانطور که گفته شد آب موجود در بدن را جذب کرده و در خود نگه می دارد. بدین ترتیب با رفع چین و چروک های دست ، گردن و صورت ، درخشندگی پوست را برای فرد به ارمغان می آورد. پس از گذشت چند هفته پس از انجام این پروسه ، تولید و تحرک کلاژن و الاستین شروع شده و رفته رفته تولید این دو ماده حیاتی در بافت پوست ها افزایش می یابد.

کاندید مناسب تزریق پروفایلو صورت

لازم است در ابتدا بدانید که استفاده از این روش محدودیت سنی نداشته اما اغلب پزشکان توصیه می کنند افرادی بالای سی سال از این روش استفاده نمایند. در این دهه از سن ، چین و چروک های ظریفی در گوشه و کنار لب ها و چشم و غیره به وجود می ایند بنابراین بهترین زمان برای پیشرفت و عمیق تر شدن چروک ها است. حجم دهی و رفع فرورفتگی ها پس از پروسه حالتی نامتقارن و غیر عادی نداشته و نتیجه عمل کاملا طبیعی بوده و پوست چهره فرد را به خوبی زیبا می نماید. تزریق پروفایلو در تهران علاوه بر عدم محدودیت سنی ، محدودیت جنسیتی نیز ندارد و تزریق این ژل هم برای خانم ها مناسب شمرده می شود و هم اقایان. البته لازم است اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید به پزشک اطلاع دهید زیرا ممکن است به دلیل بیماری ، بهترین پزشک پروفایلو تهران این روش درمانی زیبایی را برای شما مناسب تشخیص نداده و روش جایگزین و کارامد دیگری را برایتان در نظر بگیرد تا اثر بخشی بهتری برای نوع پوست و شرایط جسمی شما به دنبال داشته باشد. افراد با سنین بالا نیز می توانند از این روش بهره ببرند و نتیجه بسیار مطلوبی دریافت نمایند.

چه کسانی نمی توانند تزریق ژل پروفایلو انجام دهند؟

در هر روش جوانسازی پوست و جراحی زیبایی، الویت اصلی و اول که پزشک به آن توجه می کند سلامتی شما است. به همین علت قبل از اینکه برای درمان با پروفایلو تصمیم قطعی گرفته شود برخی مولفه ها از طرق مختلف باید به اطلاع دکتر برسد که فرد واجد شرایط بهره مند شدن از تکنیک های حال حاضر در جوانسازی پوست است. ایشان با طرح سوالاتی مانند سوابق بیماری های قبلی یا بیماری هایی که در حال حاضر به آن مبتلا هستید، تجربه پیشین شما از جوانسازی صورت و غیره می توانند برآورد نمایند که این تکنیک برای شما مناسب است یا خیر؟ به همین دلیل افراد دارای شرایط زیر با محدودیت انجام این روش جوانسازی مواجه می شوند:

 1. افراد زیر بازه سنی 30 سال که چین و چروک آشکاری بر روی پوستشان وجود ندارد، نیاز به تزریق پروفایلو نخواهند داشت. بدیهی است افرادی مناسب این تکنیک شمرده می شوند که گذر زمان یا عوامل محیطی منجر به بروز آثاری مانند لکه، چین و چروک های پوست صورت و گردن، شل شدن پوست و غیره شده است.
 2. بانوانی که در دوره حاملگی خود هستند با هدف حفظ سلامت جنین خود، نباید از روش های جوانسازی اعم از تزریق پروفایلو، تزریق فیلر و غیره استفاده نمایند. این مممنوعیت شامل حال مادران شیرده نیز می شود. بنابراین توصیه می کنیم تا اتمام بارداری و شیردهی برای این کار دست نگه دارید.
 3. اگر به بیماری های پوستی مبتلا هستید بهر است از دکتر پوست و مو که تحت نظر ایشان درمان خود را ادامه می دهید، برای انجام این شیوه کسب تکلیف کنید. برخی افراد مبتلا به بیماری پوستی مانند تبخال پس از پروفایلو دچار گسترش این عارضه شده اند. بنابراین ریسک نکرده و ارجحیت خود را در ابتدا درمان در نظر گرفته و سپس برای جوانسازی و از بین بردن لکه ها ، جای جوش و آکنه و غیره با روش های موجود تصمیم گیری نمایید.
 4. در صورتی که به بیماری نوع یک یا دو دیابت دچار هستید و جهت درمان باید به صورت روزانه و مستمر انسولین بزنید، برای پروفایلو گزینه مناسبی شمرده نخواهید شد.
 5. مبتلایان به سرطان های پیشرفته که برای درمان نیاز به گذراندن جلسات شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستند برای تزریق پروفایلو در تهران یا شهر سکونت خود با ممنوعیت مواجه می شوند. این گروه از متقاضیان جوانسازی صورت، در پایان جلسات شیمی درمانی و با مجوز دکتر خود می توانند این روش را برای رفع آثار لکه ها و چین و چروک های پوست خود استفاده نمایند.
 6. اگر مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستید یا از مشکلات  تنفسی شدید رنج می برید، بهتر است قبل از هر روش جوانسازی با پزشک معالج خود مشورت کنید. از آنجایی که همواره سلامت افراد در درجه اول توجهات قرار دارد، اغلب پزشکان که پروفایلو انجام می دهند از افرادی که به مشکلات جسمانی یاد شده مبتلا هستند درخواست می کنند از دکترشان مجوز کتبی دریافت کنند.
 7. اگر به تازگی لیفت با نخ یا میکرونیدلینگ یا سایر روش های زیبایی پوست انجام داده اید، باید تا اتمام دوران نقاهت خود برای پروفایلو صبر نمایید.

تزریق پروفایلو در زمان بارداری یا شیردهی

خانم های جوانی که به تازگی باردار شده اند یا در دوره زمانی شیردهی به فرزند تازه متولد شده خود هستند، از تاثیرات حاملگی بر روی پوست خود گلایه داشته و خواستار رسیدن به پوست ایده آل خود قبل از بارداری می باشند. استفاده از روش ها پروفایلو ایمن و به دور خطر است و ماده مورد استفاده آن هیالورونیک اسیدی است که در بدن ما به طور طبیعی وجود دارد. با این حال در دوره بارداری و شیردهی باید مادر به جزییات نیز دقت زیادی نماید تا به نوزاد خود لطمه آسیبی وارد نشود. هر گونه عمل زیبایی در این بازه زمانی ممنوعیت دارد. بنابراین از جایی که بهره مند شدن از جوانسازها ممکن است تاثیرات سو بر جنین بگذارد ، استفاده از آن ها را باید به بعد از زایمان و شیردهی موکول نمایید.

نواحی تزریق ژل پروفایلو صورت

 1. برآمدگی های گونه ها
 2. پایه بینی
 3. تراگوس ( پایین لاله گوش )
 4. چانه
 5. زاویه ماندیبولار ( مابین گوش و فک )

تزریق پروفایلو - دکتر فرشاد رحیمی

طول درمان در تزریق پروفایلو چقدر است ؟

به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو تهران مدت زمان تزریق در پوست معمولا بین بیست الی سی دقیقه به طول می انجامد و برای به دست اوردن بهترین نتیجه نیاز به استمرار و تکمیل درمان است. تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه ای دلخواه و مطلوب ، 3 الی 5 جلسه است که این تعداد بسته به درجه عمق چروک های پوستی فرد دارد. تاثیر حداکثری پروفایلو صورت معمولا پس از گذشت زمانی تقریبا دو ماهه پس از جلسه دوم آشکار می شود. فاصله میان هر تزریق توسط بهترین پزشک تزریق پروفایلو تهران تعیین می شود اما اغلب پزشکان این فاصله را یک ماهه در نظر می گیرند. جهت بهره بردن از این تکنیک نیاز است فرد هر 9 الی 12 ماه یک جلسه تزریق داشته باشد تا نتیجه این ادامه دار شود. بدیهی است در افرادی که علائم پیری شدیدتر دارند نیاز به میزان ژل و تعداد جلسات بالا می رود. در واقع بسته به پاسخ بدن فرد به این درمان زیبایی پوست ، تعداد جلسات برنامه ریزی می شود.

عوارض جانبی پروفایلو

بلافاصله پس از اتمام درمان ، احتمال رویت قرمزی در موضع و همچنین خارش دور از انتظار نیست. حساس شدن به لمس و تورم در ناحیه نیز از دیگر عوارضی هستند که ممکن است فرد پس از اتمام این تکنیک تجربه نماید. بدیهی است قبل از انجام این پروسه نیاز است به خوبی برای انتخاب پزشک تحقیق نمایید زیرا بهترین دکتر پوست و مو تهران دکتر فرشاد رحیمی با تسلط بالا می تواند به گونه ای این فرایند را انجام دهد که کمترین میزان عوارض در فرد مشاهده شود.

تفاوت فیلرها و ژل پروفایلو

به گفته دکتر رحیمی دکتر خوب برای تزریق ژل پروفایلو در تهران بر خلاف سایر تکنیک ها دیگر ، در پوست فرد حجمی را به وجود نمی آورد بلکه فقط با تحریک سلول های بنیادی در پوست ، موجب رفع علائم پیری می گردد. مزیت این روش غیر تهاجمی در جوانسازی پوست صورت در این است که در آن نواحی که پرکننده ها موثر نیستند و یا ریسک انجام انها بالا است ، می توان از این تکنیک بهره برد.

چه تفاوتی میان عوارض طبیعی و موقتی وجود دارد؟

پس از تزریق پروفایلو احتمال اینکه موضع قرمز، کبود یا کمی متورم شود زیاد است. حساس بودن به لمس نیز از دیگر اثرات جانبی پس از استفاده از این روش جوانسازی پوست است. تمامی این نشانه ها بعد از یک هفته از میان می روند. وخیم شدن عوارض گفته شده بسیار نادر و غیر رایج می باشد اما اگر کبودی بیشتر شد یا ورم آن نسبت به روزهای قبل افزایش یافت بهتر است در مورد علت و رفع آن با دکتر خود مشورت نمایید.

نتایج درمان تزریق پروفایلو چه موقع ظاهر می شود؟

اغلب افراد بلافاصله پس از درمان شاهد نتیجه بخش بودن آن می شوند. مراجعه کنندگانی هستند که در روزهای ابتدایی هم متوجه تغییرات در پوست خود شده اند اما به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو تهران ، افزایش استحکام پوست ، لیفت پوست و در حالت کلی بهبود کیفیت پوست بعد از 6 ماه به طور کامل قابل مشاهده است. این امر به میزان اصلاح موردنیاز هر فرد و سن او ارتباط مستقیم دارد

پروفایلو صورت بهتر است یا هایفوتراپی ؟

پرو فایلو یکی از غلیظ ترین انواع هیالورونیک اسید است که نه تنها به آبرسانی پوست کمک شایانی می نماید بلکه می تواند با رفع شلی پوست، به پوست صورت فرمی دلپذیر ببخشد. با کمک گرفتن و ترکیب این روش با سایر روش های دیگر تاثیر آن افزایش می یابد. پروفایلو با آزاد شدن تدریجی منجر به هیدراته شدن و آبرسانی پوست به ویژه اپیدرم می گردد. در مقابل ، هایفوتراپی با انتقال دادن امواج اولتراسوند به لایه های زیرین پوستی می تواند منجر به اثر بخشی شود.

زمان اثرگذاری پروفایلو

اگر به دنبال پیدا کردن راهکاری برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود هستید تا صورتی عاری از نقص داشته باشید دکتر با تجربه کافی در تکنیک تزریق پروفایلو شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی می کنند. این پروسه را می توان جایگزین مناسبی برای جراحی تهاجمی لیفت صورت در سنین جوانی به شمار آورد. بدیهی است تمام افرادی که خواهان داشتن پوستی جوان و شاداب هستند از طرق مختلف سعی در پیدا کردن راه های رفع آسیب های پوستی خود که به دنبال افزایش سن یا حوادث و غیره بوجود آمده اند، هستند اما مولفه میزان تاثیرگذاری بیشتر از همه چیز در ذهن افراد دغدغه ایجاد می کند. از جمله ویژگی های بارز این تکنیک می توان به ایمن بودن آن اشاره نمود بنابراین تاثیرات آن همگی مثبت بوده و تنها درصد پایینی از افراد عوارض کوتاه مدت در موضع مشاهده کرده اند. این اثرات جانبی ناخواسته بدون نیاز به مداخلات پزشکی و با گذشت زمان از میان می روند. در زمینه زمان تاثیرگذاری باید به جرات اذعان نمود که از منظر بسیاری از پزشکان فعال در این حوزه، این روش سریع ترین راه برای رسیدن پوستی شاداب و باطرات است. در واقع نیاز اصلی شما در جلسه مشاوره برآورد شده و تعداد جلساتی که باید تزریق انجام دهید به طور حدودی برآورد می شود. برخی افراد تنها به دو یا سه جلسه برای رسیدن به پوستی صاف و یکدست بیشتر نیاز ندارند و بعضی دیگر به علت شدت آسیب های پوستشان باید تعداد جلسات بیشتری را پشت سر بگذارند تا نتیجه ای مطلوب کسب کنند. در هر صورت در کمتر از یک ماه و باز از بین رفتن قرمزی ناچیز پوست، فرد شاهد بهبود نتایج درمان خواهد بود. لازم به ذکر است که خاطر نشان کنیم طول مدت تزریق از سی دقیقه تجاوز نمی کند.

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

دکتر رحیمی بر این باورند که با رعایت نکات زیر می توانید از عوارض ناخواسته در امان بمانید:

 • از لمس و ایجاد فشار بر ناحیه خودداری کنید.
 • استفاده از کرم ها و آرایش کردن در روزهای ابتدایی اجتناب شود.
 • تا چند روز پس از انجام این پروسه بر روی طرفین صورت نخوابید.
 • مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون در این ایام ممنوع هستند.
 • با استفاده از کمپرس سرد در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو می توانید ورم موضع را کاهش دهید.
 • استخر ، سونا ، جکوزی پس از پروفایلو صورت ممنوعیت دارد.
 • در معرض افتاب قرار نگیرید و قبل از خروج از منزل ، ضد آفتاب های بدون رنگ با اس پی اف سی درصدی استفاده نمایید.

هزینه تزریق پروفایلو در تهران چقدر است؟

استفاده از این تکنیک جوانسازی بر اساس میزان مصرف شده از ژل بر حسب سی سی برآورد می شود. عوامل موثر بر هزینه عبارتند از:

 1. موضع تحت درمان
 2. شدت عمق چروک های فرد در ناحیه
 3. دستمزد بهترین پزشک پوست و مو تهران

سوالات متداول درباره تزریق پروفایلو

 • پس از تزریق ناحیه ورم می کند؟

احتمال اینکه پس از تزریق ژل پروفایلو کمی برآمدگی در موضع پدید آید بسیار زیاد است و جزو عوارض شایع و رایج محسوب می شود. با این حال برای فروکش شدن این تورم به موضع فرصتی در حدود 4 تا 6 ساعت بدهید و نیاز به مداخله درمانی برای رفع آن وجود ندارد. تنها در صورتی که ادامه دار یا پیش رونده شد، دکترتان را در جریان بگذارید تا علت مشخص شده و درمان انجام شود.

 • نیاز به استراحت مطلق پس از تزریق وجود دارد؟

پاسخ به این سوال خیر است. چرا که تزریق پروفایلو در تهران پروسه ای سرپایی بوده و نیاز نیست اقدامات خاص و پیچیده ای پس از درمان انجام دهید. این حرف بدین معنا است که نیاز نیست در خانه بمانید و می توانید پس از پایان یافتن پروسه، فعالیت های روتین خود را منوط به مراقب از موضع از سر بگیرید. با این حال، توصیه پزشک این است که در 24 ساعت اول پس از تزریق از فعالیت های فیزیکی سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

 • نتیجه چه زمانی مشاهده می شود؟

تزریق پروفایلو به گونه ای است که با گذشت زمان نتیجه نهایی آن مشخص می شود. در واقع پس از تزریق، تحریک سلول های زیرین پوست صورت گرفته و موضع به سمت کلاژن سازی سوق می یابد. افزایش یافتن قوام پوست و بالا رفتن خاصیت انعطاف پذیری پوست و همچنین رفع چروک ها پروسه ای است که در حدود 6 ماه زمان می برد. اما در طول این بازه زمانی رفته رفته نتیجه را می توانید مشاهده کنید که پوستتان به سمت بهتر شدن پیش می رود.

1 1 رای
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
محمد
1 سال قبل

سلام آقای دکتر با تزریق پروفایلو جای جوش های عمیق هم از بین میره؟

drrahimi14
drrahimi14
پاسخ به  محمد
1 سال قبل

مزوژل‌ها یکی از درمان‌هایی هستند که برای درمان اسکار آکنه استفاده میشه.
در صورتی که چسبندگی زیاد وجود داشته باشه، شاید نیاز باشه قبلش سابسیژن برای رفع چسبندگیها انجام بشه

کارن
کارن
1 سال قبل

برای رفع جای زخم و اسکار بخاطر تصادف ، راهکاری هست؟

drrahimi14
drrahimi14
پاسخ به  کارن
1 سال قبل

بله، میتوان براساس نوع ضایعه از مزوهای اسکار، سابسیژن، برخی لیزرها یا میکرونیدلینگ استفاده کرد

راحیل
راحیل
11 ماه قبل

من یکبار تزریق پروفایلو انجام دادم تا حدود یک ماه پوستم خشک بود و پوسته ریزی داشت اما بعد خوب شد. می خوام باز این کارو بکنم بهتر نیست هفته بعد از تزریق برم فیشال تا همه پوسته ها بریزه که انقدر این مشکل ادامه دار نشه؟

drrahimi14
drrahimi14
پاسخ به  راحیل
11 ماه قبل

بستگی به علت پوسته ریزی دارد. گاها یک نوع درماتیت هست که نیاز به درمان تخصصی دارد. و اگر علت خشکی سطحی باشد فیشیال یا سرم های آبرسان می‌تواند مفید باشد. جهت بررسی دقیق باید توسط پزشک معاینه بشید