سابسیژن

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به پوست صورت و بدن خود اهمیت زیادی می دهید لازم است در مورد تکنیک سابسیژن نیز اطلاعات کافی داشته باشید شاید درمان برخی از مشکلات پوستی شما بوسیله این تکنیک زیبایی و جوانسازی پوستی قابل انجام باشد.این شیوه درمانی است که می تواند افراد را از شر جای آکنه و جوش ها خلاص نماید تا سطح پوست یکدست و شفاف شده و زیبایی و طراوت به آن بازگردد. با خواندن این مبحث که به اثرگذاری ، روند انجام ، عوارض و کاربردهای این تکنیک  به تکیه بر تجربیات دکتر فرشاد رحیمی پرداخته ایم ، می توانید اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

 

سابسیژن - دکتر فرشاد رحیمی

 

سابسیژن چیست ؟

بسیاری از افراد به دلایل گوناگون ممکن است در مراحل زندگی خود دچار جوش و آکنه شوند و این لکه های پوستی زیبایی صورت آن ها را تحت شعاع قرار دهد. این لکه های پوستی بر اثر آکنه های خفیف یا شدید ، بر روحیه فرد تاثیر گذاشته و اعتماد به نفس او را خدشه دار نماید. سابسیژن در تهران نوعی جراحی سرپایی شناخته شده و راهکاری برای از بین بردن جای جوش ها به شمار می آید. اگر به دنبال شیوه ای کم تهاجم و کارآمد برای از بین بردن لکه های سطح پوست خود هستید ، این تکنیک برای شما مناسب شمرده می شود. زخم ها و فرورفتگی های ناشی از جوش های عمیق پوستی ، لنگرگاهی دارد که آن را به بافت پوست متصل می نماید. در این شیوه درمانی و زیبایی ، دکتر فرشاد رحیمی با بهره گیری از ابزاری بسیار برنده ، این لنگرگاه حذف شده و ارتباط میان جای جوش با بافت اصلی و سالم پوست از میان می رود. همین امر منجر به ایجاد کلاژن سازی در آن بخش می شود و ترمیم و بازیابی پوست فرد آغاز می شود.

روند درمان با سابسیژن

درمان اسکار آکنه و جوش ، در مطب یا کلینیک پزشک متخصص انجام می شود بنابراین نیاز به جراحی و بستری در بیمارستان ندارید. در ادامه در 4 مرحله این تکنیک را شرح می دهیم :

 • آماده سازی

در ابتدای این پروسه لازم است ابتدا پوست و اطراف ناحیه مورد نظر به خوبی تمیز و ضد عفونی شوند و سپس زخم ها و اسکارها که نیاز به درمان دارند علامت گذاری می شوند. سپس دکتر فرشاد رحیمی با استفاده از بیحسی ، موضع را برای پروسه آماده می کند. بنابراین می توان با قطعیت گفت که در حین انجام آن ، فرد درد یا ناراحتی را احساس نمی کند.

 • انتخاب دستگاه

انتخاب دستگاه سابسیژن از جمله مواردی است پزشک به آن توجه ای ویژه نشان می دهد چرا که هر دستگاه باید متناسب با پوست فرد انتخاب گردد. بنابراین ضروری است که پوست به خوبی بررسی شود تا میزان آسیب ها برآورد شوند. استفاده از سوزن های نامناسب برای انجام این کار نیز می تواند خلل در نتیجه ایجاد نماید.

 • روند پروسه

سوزن استریل را دکتر فرشاد رحیمی به صورت افقی دقیقا در قسمتی که جای جوش یا آکنه فرورفتگی دارند ، وارد پوست نموده تا به عمق پوست نزدیک شود. سپس با حرکات آرام سوزن را در میان بافت ها جابجا می نماید تا برشی ظریف در لایه زیرین پوست ایجاد شود و لنگرگاه متصل کننده جای آکنه و جوش از بافت سالم جدا می شود. همین اتفاق منجر به کلاژن سازی در ناحیه شده و ترمیم و بازیابی ناحیه میسر می گردد. نوع و شدت فرورفتگی های ایجاد شده بر روی پوست ، در تکرار این فرایند تعیین کننده است.

 • تمیز کردن جای سوزن

پس از اتمام پروسه ، ضروری است موضع تحت درمان از خون ها کاملا پاکسازی شوند. با ایجاد فشار ملایمی به ناحیه باقی مانده خون در لایه زیرین پوست تخلیه شده و احتمال لخته شدن به حداقل می رسد.

 

سابسیژن - دکتر فرشاد رحیمی

 

انواع روش های سابسیژن کدامند؟

برای این تکنیک زیبایی روش های متعددی وجود دارد که بسته به پوست و عوامل مختلف ، متفاوت است. این روش ها شامل موارد زیر می شوند :

 1. پیوند پوست
 2. پی آر پی اچ 3
 3. فیلرها

مزایای سابسیژن چیست؟

مزایا و فواید استفاده از این تکنیک از زبان دکتر فرشاد رحیمی به شرح ذیل است :

 • سهولت در انجام این روش درمانی و زیبایی
 • نتایج درمانی منحصربفرد
 • بهبود زخم های عمیق موجود در پوست
 • کمرنگ نمودن یا محو زخم های ناشی از تصادف
 • برطرف کردن جای آبله مرغان
 • بهبود سلولیت های موجود بر سطح پوست
 • رفع و کمرنگ کردن سالک
 • صرفه جویی در وقت به دلیل کوتاه بودن پروسه
 • عدم خونریزی و کبودی ها در موضع به میزان قابل توجه پس از درمان با سابسیژن
 • نقاهت کوتاه
 • تقویت و بازسازی بافت های زیرین پوست
 • فراهم شدن همزمانی درمان با پیلینگ یا لیزردرمانی
 • استفاده از یک سوراخ برای هر سمت از صورت

کاندید مناسب سابسیژن چه کسانی هستند؟

این تکنیک نیز مانند تکنیک های دیگر برای برخی از افراد مناسب شمرده می شود و برای برخی دیگر ممنوعیت دارد. به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین پزشک پوست و مو در تهران افراد مناسب شامل موارد زیر می شوند:

 1. کسانی که جای زخم بر روی صورت خود دارند.
 2. افرادی که اسکار جوش و آکنه دارند.
 3. افراد دارای چین و چروک های پوستی

هشدار استفاده از سابسیژن شامل موارد زیر است :

 1. کسانی که اختلالات خونی دارند.
 2. مبتلایان به عفونت های ویروسی و باکتریایی
 3. افراد مبتلا به آکنه های فعال

چند جلسه درمان برای انجام سابسیژن لازم است ؟

تعداد جلسات هر نوع درمان زیبایی به شرایط پوستی و میزان آسیب های موجود در سطح پوست و لایه های زیرین آن بستگی دارد. فرایند کلاژن سازی نیز در بافت هایی که دچار اسکار شده اند در هر فرد متفاوت است بنابراین دفعات لازم برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش از سوی پزشک و بیمار متفاوت بوده و بسته به گستردگی های آسیب های پوستی دارد. دکتر فرشاد رحیمی می گویند: با این حال به طور کلی می توان گفت بین سه تا شش جلسه درمانی برای افراد با آسیب های متوسط کفایت می کند و در خصوص فاصله زمانی بین هر جلسه نیز وقفه ای یک ماهه توصیه می شود.

اقدامات قبل از سابسیژن شامل چه مواردی می شوند؟

پوستی شفاف و یک دست خواسته هر انسانی بوده و می تواند در وهله اول توجه مخاطب را به خود جلب کند. در واقع داشتن پوستی سالم و به دور از آسیب هایی نظیر جوش و آکنه نشانگر این است که از لحاظ جسمانی در شرایط سلامتی قرار دارید. تکنیک های موجود در سراسر دنیا برای از بین بردن جای زخم و آکنه، جای جوش ، سوختگی و غیره انقدر وسعت گرفته اند که می توانند برای هر مشکلی ، راهکاری ارائه دهند. سابسیژن نیز در همین دسته بندی تکنیک های کارآمد قرار گرفته است. با این وجود به گفته بهترین دکتر پوست و مو ، برای دریافت و کسب نتیجه ای ایده آل لازم برای سابسیژن در تهران آمادگی کامل را داشته باشید. در ابتدا الزامیست به دنبال پیدا کردن بهترین پزشکی باشید که این اقدام را به نحو احسن به انجام می رساند. پس از آن لازم است اقدامات زیر را به انجام برسانید:

 • چند ساعت قبل از انجام سابسیژن حتما استحمام کنید. داشتن پوستی تمیز و به دور از آلودگی می تواند در نتیجه درمان شما تاثیرات مثبتی بگذارد.
 • اگر به علت بارداری دچار مشکلات پوستی شده اید و تمایل دارید از این تکنیک بهره برده و پوست خود را به دوران پیش از حاملگی خود برگردانید، حتما این مساله را به پزشک خود اطلاع دهید. چرا که برخی پزشکان برای مادران شیرده محدودیت هایی برای انجام سابسیژن و سایر تکنیک ها قائل می شوند.
 • در صورتی که به عادات ناسالمی مانند مصرف نوشیدنی های الکلی یا استعمال سیگار و دخانیات دچار هستید، لازم است بدانید آثار مخرب این دو بر پوست بسیار زیاد بوده و آن را خشک و کدر می کند. برای داشتن پوستی سالم الزامیست آبرسانی کافی به آن انجام شود. بنابراین از مدتی قبل از اقدام به سابسیژن در تهران، مصرف سیگار، قلیان، الکل و غیره را محدود یا متوقف نمایید. البته این فرصت خوبی است که برای همیشه این عادات غلط را کنار بگذارید.
 • در صورتی که مکمل های گیاهی یا داروهای شیمیایی را به طور مستمر مصرف می کنید حتما دکتر خود را در جریان بگذارید. مکمل ها و داروها حاوی موادی هستند که می توانند بر پوست تاثیر بگذارند و یا دوره ریکاوری را به تعویق بیندازند. در خصوص مصرف آن ها حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید. این داروها می توانند شامل مسکن هایی مانند آسپرین، ناپروکسن، وارفارین و غیره باشند.
 • بی توجهی به برخی مسائل که ممکن است به نظر شما کم اهمیت جلوه کنند، می تواند بر مسیر سلامت پوستیتان تاثیر بگذارد. به عبارتی هر بیماری می تواند روند درمان شما شما را مختل کرده و منجر به عدم رضایت از نتیجه آن گردد. بنابراین در صورت ابتلا به بیماری های پوستی مزمن، بیماری های قابل انتقال مانند ایدز و هپاتیت و غیره پزشک را در جریان قرار دهید.
 • در زمینه نحوه و مقدار مصرف داروهای احتمالی که برای شما تجویز می شوند و یا پمادهای احتمالی حتما از پزشک خود سوالاتی بپرسید. همچنین در خصوص روتین پوستی خود مانند استفاده از کرم های لایه بردار، کرم های شب یا غیره پس از سابسیژن در تهران از وی مشورت بگیرید.

اثرات جانبی سابسیژن

خطرات و عوارض این تکنیک زیبایی به شرط انتخاب پزشک با تجربه و مسلط جهت سابسیژن در تهران به این تکنیک کاهش می یابد اما هر گونه جراحی ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد که در این روش زیبایی به گفته دکتر فرشاد رحیمی شامل موارد زیر می شوند:

 1. عفونت در موضع
 2. درد در ناحیه تحت درمان
 3. تورم
 4. هماتوم یا تجمع خون
 5. التهاب های موقت
 6. در موارد نادر صدمه به عصب و رگ های خونی

هزینه سابسیژن چقدر است ؟

هزینه درمان با این روش با توجه به اثرگذاری بالای آن نسبت به روش های دیگر بسیار مقرون به صرفه می باشد. در صورتی که شما به دنبال راهکاری اقتصادی و موثر برای رفع جای جوش و آکنه های صورت خود هستید انتخاب این شیوه درمانی به شما پیشنهاد می گردد. با این حال عوامل موثر بر هزینه سابسیژن در تهران عبارتند از :

 • میزان جای زخم و آکنه موجود برای پوست
 • نوع زخم ها
 • روش مورد استفاده
 • تعداد جلسات درمان
0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها