مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

تزریق پروفایلو در بازسازی پوست به واسطه تحریک و تولید سلول های کلاژن ساز پوستی بسیار موثر بوده و می تواند با استحکام بخشی به پوست ، در رفع آسیب های پوستی مانند چین و چروک ها موثر شناخته شود. پس از درمان ، مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو ، ضروری می شود. به عبارتی علاج واقعه قبل از وقوع آن بسیار اهمیت دارد و با جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته ، تاثیرات این تکنیک در سریع ترین زمان ممکن قابل مشاهده شوند. برای آگاهی بیشتر با این نکات در ادامه این مبحث دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو تهران ما را همراهی نمایید.

 

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو - دکتر فرشاد رحیمی

 

تاثیر مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

پروفایلو بر پایه ژل هیالورونیک اسید بوده که از جمله بهترین ژل های موثر در درمان مشکلات پوستی شناخته می شود. این ژل ، پس از تزریق در موضع توزیع شده و پس از گذشت مدت زمانی در حدود یک ماه کلاژن و الاستین را در پوست تحریک نموده تا تولید شوند. این شیوه به دلیل قرار گرفتن در تکنیک های نوین و تاثیرگذار در حیطه جوانسازی و زیباسازی پوست ، مورد استقبال بخش زیادی از افراد علاقمند به زیباتر شدن پوست صورت و گردن قرار گرفته و از محبوبیت زیادی برخوردار است. با این حال ، برای افزایش طول عمر این تکنیک و بهره مند شدن از تمامی مزایای آن لازم است مراقبت های بعد از پروسیجر را جدی گرفته تا دوام بیشتری از این شیوه در انتظارتان باشد.

کسب بهترین نتیجه از پروفایلو

در صورتی که تمامی مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو را به خوبی رعایت کنید ، دوره نقاهت از آنچه که تصور می کنید کوتاه تر می شود و بهترین نتیجه از این پروسه حاصل می شود. به گفته دکتر فرشاد رحیمی بهترین پزشک پوست و مو در تهران عوارضی که بعد از این رویکرد برای فرد رخ می دهند شامل موارد زیر می شوند :

 • کبودی
 • تورم
 • قرمزی
 • بی حسی و سوزن سوزن شدن پوست

در ادامه مقاله به توضیح راهکارهایی پرداخته ایم که می توانند در کاهش عوارض موثر باشند تا بهترین نتیجه از این تکنیک کسب شود.

 • رفع قرمزی و کبودی موضع بعد از پروفایلو

درصدی از قرمزی پوست موضع که در آن با هدف رفع آسیب های پوستی ، تزریق انجام شده است ، از عوارضی طبیعی پس از این تکنیک به شمار می آید اما می توانید در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو با کمک کمپرس سرد آن را برطرف کنید.

 • برجستگی موضع بعد از تزریق

بعد از تزریق پرکننده ها ، ژل آب درون بافت را جذب می نماید و همین مساله یکی از علل متورم شدن ناحیه است. در 24 ساعت اول ، با کمی ماساژ به ناحیه ژل منتشر شده و تورم از بین می رود.

 • کبودی

شایعترین عارضه پس از تزریق ، کبودی بوده که در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو ، استفاده از کیسه یخ در فواصل معین در جهت رف آن موثر است.

 • بی حسی موضع

سوزن سوزن شدن و بی حسی در ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده ممکن است در چند روز پیاپی رخ دهد. این عارضه تنها با گذشت زمان از میان می رود.

مصرف داروها در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

هنگامی که تصمیم به انجام این روش جوانسازی و زیبایی پوست خود می گیرید ، پیشنهاد می کنیم تمامی داروهایی که به طور مداوم و روزانه مصرف می کنید را به پزشک خود اطلاع دهید. این مساله به ایشان کمک می کند تا در خصوص ادامه دادن داروها در حین نقاهت تصمیم درستی اتخاذ نمایند. داروهای آسپرین ، وارفارین و کلوپیدوگرل منجر به افزایش یافتن خونریزی از محل زخم ها می شوند. هر چند در این تکنیک زخم ها و جای سوزن بسیار اندک هستند اما بهتر است این قرص ها را برای مدت زمانی متوقف نمایید. کبودی در موضع نیز با مصرف این داروها تشدید شده و دیرتر بهبود می یابند.

آرایش کردن در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

درصورتی که از ژل پروفایلو در نواحی مختلف صورت خود استفاده کرده اید تا جای چین و چروک ها و فرورفتگی آن ها ، از بین بروند ، برای 3 تا 4 روز از آرایش کردن صورت خود اجتناب نمایید. هر گونه کرم اعم از لایه بردار ، ترمیم کننده و غیره بجز مواردی که پزشک شما دستور به استفاده از آن را داده اند در روزهای نقاهت ممنوع هستند چرا که احتمال بروز عفونت را در موضع افزایش می دهند. در این بازه زمانی ، از ضدآفتاب های توصیه شده توسط دکتر خود در هنگام خروج از منزل استفاده کنید.

عدم مصرف دخانیات در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

اثرات مخربی که سیگار ، قلیان ، سایر مواد دخانی به دلیل وجود نیکوتین بر روی پوست می گذارند ، برای همه ما آشکار است. استعمال آن ها ، موجب پیر شدن و ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود. سیگار مانعی برای ورود اکسیژن به پوست شده بنابراین خط دفاعی پوست تضعیف می شود. جریان و روند پیری زودرس پوست ما در اثر سیگار و قلیان و سایر دخانیات شدت گرفته و همین مساله منجر به بروز مشکلات پوستی ، التهاب ، عفونت در موضع می گردد. در دوران نقاهت لازم است فرد به پوست و سلامت خود اهمیت ویژه ای دهد بنابراین از هر گونه مواردی که منجر به آسیب های پوستی می شوند الزامی است خودداری شود. با کنار گذاشتن سیگار در طول مدت ریکاوری پس از هر عمل جراحی ، سپری شدن ریکاوری با سهولت بیشتری صورت می پذیرد.

نکات تکمیلی در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو

خوابیدن بر روی صورت بعد از تزریق پروفایلو ممنوعیت دارد. افراد باید به این نکته دقت نمایند که پس از تزریق هر گونه ژل ، خوابیدن بر روی صورت یا به طرفین فشاری را بر ناحیه وارد می آورد که منجر به کاهش کیفیت درمان می گردد. در نتیجه برای بهره مند شدن کامل از این درمان ، برای چند روز در هنگام استراحت و خواب طاق باز بخوابید. سایر موارد به گفته بهترین دکتر پوست و مو تهران عبارتند از:

 1. نوشیدن الکل نیز اثری مشابه با استعمال دخانیات بر روی پوست ما می گذراد. چگونگی گذراندن روند نقاهت مستلزم رعایت نکاتی از قبیل پرهیز از نوشیدن و مصرف نوشیدنی های الکلی نیز می شود.
 2. در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو توصیه می شود فعالیت های بدنی خود را در روزهای ابتدایی به حداقل میزان برسانید. البته این امر بدین معنی نیست که تمامی فعالیت های خود را کنار گذاشته و استراحت کنید. تنها بخشی از فعالیت های سنگین مانند جابجایی اجسام سنگین ، تمرینات ورزشی و غیره که ضربان قلب را بالا می برند بهتر است محدود شوند.
 3. در هنگام مصرف مواد غذایی ، سعی کنید منابع سالم و مغذی را در وعده های غذایی خود بگنجانید.
 4. مصرف نمک را در غذاهای خود کاهش دهید تا از شدت گرفتن ورم در موضع پیشگیری شود.
 5. نوشیئن آب فراوان راهکاری ساده و موثر در ترمیم پوست در مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو می باشد. بنابراین به طور معمول لازم است 8 لیوان آب در طول شبانه روز نوشیده شود.
 6. فشار و لمس موضع می تواند اثربخشی ژل را کاهش دهد. فقط در صورت توصیه پزشک معالج خود مجوز ماساژ ناحیه را دارید.
 7. در هنگام خروج از منزل حتما از ضدآفتاب های بدون رنگ استفاده کنید.

نتیجه گیری

امید است در این مبحث اطلاعات کافی در خصوص مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو برای شما راهگشا باشند تا بتوانید با بهره مند شدن و رعایت آن ها نتیجه بهتری از این درمان کسب نمایید. مراقبت های پس از هر پروسیجر زیبایی ، مجموعه از عوامل موثر بر نتیجه هستند بنابراین توصیه می کنیم در خصوص هیچ کدام از موارد آورده شده در مطلب اهمال صورت نگیرد تا نیاز به ترمیم و درمان جهت رفع عوارض به حداقل میزان خود برسد.

0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها