مراقبت های بعد از لیفت با نخ

زمانی که از شر چین و چروک ها و آسیب های پوستی خود از طریق تکنیک نوظهور لیفت با نخ خلاص شدید، می توانید با بهره گیری از مراقبت های بعد از لیفت با نخ لذت بیشتری از جوانی و شادابی پوست خود برده و زیبایی صورتتان را تداوم ببخشید. توصیه ها و پیشنهادهای گوناگونی از سوی بسیاری از پزشکان در این حوزه وجود دارند که با رعایت مو به موی آن ها، از بروز عفونت در موضع پیشگیری شده و از سویی دیگر، روند بهبودی شما تسریع می گردد. با تکیه بر دستورالعمل هایی که در این مبحث به شرح آن ها پرداخته ایم، نخ ها هرگز از جای خود جابجا نشده و هیچگونه اثر نامطلوبی در پی استفاده از این شیوه بر صورتتان مشاهده نخواهید کرد. نکته مهم پس از عمل لیفتینگ صورت با نخ در این است که صبور باشید تا نتایج با گذشت زمان رویت شوند، در این بازه زمانی با مراقبت های ذکر شده توسط بهترین دکتر پوست و مو تهران دکتر فرشاد رحیمی ، تجربه لذتی دائمی از پوستی زیبا و عاری از چروک های ظریف و عمیق  با کمک این روش زیبایی و درمانی خواهید برد.

 

مراقبت های بعد از لیفت با نخ - دکتر فرشاد رحیمی

 

مراقبت های بعد از لیفت با نخ

عوارض جانبی پس از درمان با این تکنیک با شدت بسیار اندک در اغلب افراد بروز می کند، با این حال اگر کمی دچار تهوع پس از انجام این عمل شدید، با مصرف مایعات در ۴۸ ساعت اولیه، کاملا این عارضه از بین رفته و بهبودی حاصل می شود. در ادامه توضیحی مختصر در خصوص دستورالعمل های مراقبتی ارائه داده ایم:

 • کیسه یخ

اگر پوست شما مستعد تورم و کبودی است، در ۵ روز ابتدایی حتما این عوارض به سراغ پوست شما خواهند آمد. نگران نباشید. کیسه ای را از یخ پر کرده و با پیچیدن آن درون پارچه یا حوله ای کاملا تمیز، آن را برای قرار دادن بر روی موضع آماده کنید. با گذاشتن این کیسه بر روی موضعی که لیفت با نخ انجام داده اید، شاهد کاهش یافتن تورم و التهابات در صورت خود می شوید. هر ۳۰ دقیقه یکبار با فاصله های مشخص این کار را تکرار کنید تا نتیجه بگیرید.

 • حرکات صورت

بهرحال شما نوعی جراحی غیر تهاجمی را از سر گذرانده اید ، پس لازم است تمامی جوانب را قبل از هر گونه اقدامی در نظر بگیرید. تکان دادن بیش از حد عضلات صورت می تواند نتیجه سو بر موضع بگذارد بنابراین از خنده های عمیق، گریه کردن، اخم کردن و سایر کارهایی که منجر به تکان خوردن عضلات زیرین پوست صورتتان می شوند، خودداری کنید. طی ۲۴ ساعت اولیه عدم حرکات عضلات صورت از اهمیت بیشتری برخوردار هستند اما سعی کنید تا اتمام دوران نقاهت خود حرکات اجزای صورت خود را محدود نمایید.

 • خوابیدن

به مدت ۵ تا ۷ روز، سرتان را به گونه ای بر روی بالش قرار دهید بالاتر از سطح قلب شما باشد. خم نمودن سر گردش خون را در نواحی سر افزایش داده و ممکن است منجر به کاهش کیفیت درمان گردد. در هنگام مطالعه و کار کردن با تلفن همراه، این قبیل وسایل را بالاتر بگیرید تا سر شما خم نشود.

 • مصرف مایعات

در هفته اول، آب فراوان بنوشید. هیدراته ماندن بدن و آبرسانی کامل به بافت ها، سلامتی پوست را در پی دارد. پس از بهره مندی از لیفت صورت با نخ، برای ترمیم زودتر موضع، نوشیدن مایعات بسیار کمک کننده است.

 • تغذیه

اجزای صورت شما باید برای مدت زمانی کوتاه بی حرکت بمانند، بنابراین از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن طولانی دارند جدا خوددادی نمایید. با غذاهای نرم مانند سوپ و پودینگ ها، دوران نقاهت خود را بگذرانید. سوپ مرغ، سوپ های حاوی عصاره گوشت قرمز به لحاظ تامین منابع پروتئین ، بدن را در راستای بهبودی سریع تر تقویت می نماید.

 • ماساژ صورت

در ادامه عدم حرکات اجزای صورت پس از این عمل، ضروری است از انجام درمان هایی مانند فیشال، ماساژ صورت در ۳ هفته ابتدایی در مراقبت های بعد از لیفت با نخ جدا پرهیز کنید. هر فشار و تحریک عضلات منجر به کاهش اثربخشی درمان و جابجایی نخ ها می گردد.

 • آرایش کردن

بهتر است در حدود ۴۸ ساعت پس از درمان، از آرایش کردن خودداری کنید. مواد آرایشی ممکن است برای پوست حساس و آسیب دیده شما پس از لیفت، مضر بوده و ریسک عفونت را بالا ببرند. هر چند با کمک مواد آرایشی مانند کرم پودر کبودی ها را می توانید پوشش دهید اما برای این کار عجله نکنید. در این زمینه از دکتر معالج خود به دلیل شناخت کافی از شرایط پوستی شما، مشورت بگیرید.

استحمام در مراقبت های بعد از لیفت با نخ

در جلسه مشاوره پیش از عمل بالاکشیدن پوست با نخ، پزشک معالج در زمینه اقداماتی که منجر به کوتاه شدن دوره ریکاوری و به حداقل رسیدن عوارض ناخواسته پس از عمل می شوند، توضیحات کافی را به بیمار ارائه می دهند. به همین جهت، دکتر توصیه می کند فرد در روز تعیین شده استحمام نماید چرا که تا حدود ۱۲ ساعت پس از بهره مندی از این تکنیک، مجاز به دوش گرفتن نیستید. خیس کردن محل، منجر به افزایش احتمال بروز عفونت در موضع تحت عمل می گردد. پس از کسب مجوز از سوی دکتر خود، بعد از گذشت ۲۴ ساعت می توانید استحمام کنید.

تا حدود ۳ هفته پس از این شیوه زیبایی، از شستشوی موضع با لیف که منجر به فشار می شود، اجتناب کنید.

فعالیت بدنی در مراقبت های بعد از لیفت با نخ

در روزهای اول و دوم، بهتر است محدوده فعالیت های خود را به کارهای شخصی محدود کنید. البته پس از گذشت چند ساعت از عمل، مجاز هستید پیاده روی سبک داشته باشید. پیاده روی به دلیل بهبود جریان خون در سراسر بدن، در ترمیم بافت های آسیب دیده نقش موثری دارد. توجه داشته باشید فعالیت های بدنی شدید، به افزایش جریان خون و تپش قلب می انجامد که برای این دوره زمانی مناسب نیستند. بنابراین از وزنه زدن، تمرینات پرشی، دویدن و غیره اجتناب نمایید. شنا کردن و رفتن به محیط هایی مانند سونا و جکوزی به دلیل رطوبت، موضع را مستعد جذب آلودگی ها از محل سوزن ها می نماید. این ممنوعیت برای مدت ۷ روز ادامه داشته و بسته به نظر پزشک شما می تواند متغیر شود.

مراقبت های پوستی بعد از لیفت با نخ

به طور معمول، اغلب افراد پس از گذشت ۴۸ ساعت می توانند پوست صورت خود را با شوینده های ملایم و بدون حساسیت، بشویند. پس از شستشو، به آرامی موضع را خشک نمایید. استفاده از لوسیون ها، لایه بردارها، اسکراب ها و غیره تا قبل از دستور پزشک معالج ممنوعیت دارد. ضد آفتاب های مناسب با پوستتان را تهیه نمایید و در هنگام خروج از منزل، حتما از پوششی مناسب بر روی پوست خود از ضد آفتاب های بی رنگ استفاده کنید. اگر انتخاب از میان طیف گسترده ای از شوینده های پوستی برای شما دشوار است، از پزشک معالجتان راهنمایی بگیرید تا از انواع ضد حساسیت آنها یکی را انتخاب نمایند.

نکات تکمیلی مراقبت های بعد از لیفت با نخ

همانند سایر درمان های زیبایی، ضروری است از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات مانند سیگار و قلیان جدا خودداری کنید. این مواد می توانند منجر به افزایش بروز عفونت در موضع شوند.

 1. اگر پزشک برای شما دارو یا پماد تجویز نموده است، در فواصل تعیین شده تمامی آن ها را مصرف نمایید.
 2. از دستکاری، خاراندن و لمس نواحی بپرهیزید.
 3. برای ۷ روز، از مصرف ویتامین هایی نظیر A , C , E خودداری کنید.
 4. داروهای ضد التهابی را برای یک هفته متوقف کنید.

نتیجه گیری

با تکیه بر پیشرفت هایی که در حوزه زیبایی در سال های اخیر رخ داده، جوانسازی پوست صورت و بدن با کمترین عوارض میسر شده است. پس از بررسی و معاینه از میزان شدت آسیب های پوستی که اکثریت آن ها به دنبال افزایش سن رخ می دهند، درمان مورد نیاز از سوی دکتر انتخاب می گردد. بالا کشیدن پوست صورت با نخ ، از جمله روش های کارآمد در رفع چروک های پوستی به شمار رفته و تنها با مراقبت های بعد از لیفت با نخ می توانید از نتایج دائمی آن بهره مند شوید.

0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها