مزوتراپی

مزوتراپی یکی از تکنیک های موضعی جهت جوانسازی پوست و رشد مو بوده که به دلیل کاربردهای فراوان آن توانسته جای خود را در میان سایر روش ها باز کند. به دلیل اثر بخشی بالا و عوارض کم این شیوه مورد اقبال بسیاری از افرادی که خواهان داشتن پوستی جوان و مویی زیبا هستند قرار گرفته است. این روش جزو درمان های غیر تهاجمی می باشد و به همین دلیل با سپری کردن دوره نقاهت بسیار کوتاه فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد. در این مطلب از سایت دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو در تهران به شرح هر آنچه نیاز است از این تکنیک بدانید پرداخته ایم.

 

مزوتراپی - دکتر فرشاد رحیمی

 

مزوتراپی چیست ؟

این تکنیک در دسته بندی تکنیک های تزریقی قرار گرفته و از روش های موثر در این حوزه درمانی و زیبایی به حساب می آید. مواد استفاده شده در عمق خاصی از پوست تزریق می شوند و می توانند مشکلات پوستی اعم از چین و چروک ها ، لکه ها ، ناهمواری ها و فرورفتگی ها و غیره را به طور کامل برطرف کنند. در واقع از این شیوه جهت درمان لایه میانی پوست بهره می برند. درمان با این روش کم تهاجم و بدون جراحی باز بوده و با استفاده از سوزن های بسیار نازک ماده تزریق می شود. تمامی این موارد موجبات دستیابی به نتیجه ای دلخواه و مطلوب بیمار و پزشک ، با ایجاد کمترین احساس درد و در کوتاه ترین زمان را فراهم می آورد.

لایه میانی پوست

در بخش قبل عمق تزریق در مزوتراپی را عنوان نموده ایم بنابراین لازم است در خصوص آن توضیحی کوتاه دهیم. پوست بدن ما از سه لایه تشکیل شده است که عبارتند از : اپیدرم یا لایه سطحی ، لایه میانی و در نهایت هیپودرم که عمیق ترین لایه پوستی ما به شمار می آید. اپیدرم از سلول های مرده تشکیل شده و ضخامتی در حدود 1 میلیمتر دارد. این لایه مداوم در حال پوست اندازی می باشد بنابراین این پروسه در این لایه تاثیری ندارد. لایه میانی پوست با نام درم ، بافتی پیوندی و منعطف داشته که حاوی کلاژن ، الاستین ، هیالورونیک اسید هستند که رشته های پروتئینی بافت پوست ما را تشکیل می دهند. کاربرد این رشته های پروتئینی ایجاد رطوبت و استحکام پوست است. همچنین انعطاف پذیری پوست نیز به تولید این سه ماده یاد شده بستگی دارد. نکته دیگر این که در لایه درم پوست ، فولیکول های مو و غدد چربی وجود دارند. با افزایش سن تولید کلاژن و الاستین در بدن ما کاهش یافته و استحکام و منعطف بودن پوست ما نیز به حداقل می رسد. در این زمان است تکنیک های زیبایی مانند مزو می توانند موثر واقع شوند و به بهبود زیبایی و جوانی پوست کمک بسزایی نمایند.

 • مواد مورد استفاده

مهمترین ویژگی این روش، موادی است که بهترین دکتر برای انجام مزوتراپی در تهران با کمک آن ها قادر است ویژگی های پوستی را بهبود ببخشد. این مواد می توانند بر اساس مشکل پوستی شما از میان موارد زیر انتخاب می شوند:

 1. عصاره های گیاهی
 2. آنزیم ها
 3. ویتامین ها (شامل ویتامین ث ، ب5 ، آ و غیره )
 4. مواد معدنی
 5. آمینو اسیدها
 6. داروها
 7. هورمون ها

نکته دیگر این که متناسب با شرایط بیمار ، ممکن است یکی یا ترکیبی از چند ماده یاد شده در مزوتراپی استفاده شود.  ترکیبی که برای عضلات شل شده و ریزش مو در نواحی سر استفاده می شود از ویتامین ها و مواد مغذی با نام کوکتل است. محتویات کوکتل به گفته بهترین دکتر پوست و مو تهران دکتر رحیمی شامل مواد زیر است :

 1. ویتامین و پروتئین ها
 2. عصاره های گیاهی
 3. گیاه جینسینگ
 4. گیاه رزماری
 5. گیاه نخل اره ای
 6. گیاه جینکوبیلوبا

تمامی موادی که از آن ها در این مقاله نام برده ایم ، جزو بی خطرترین و کم عارضه ترین ترکیباتی هستند که می توانند با بدن انسان به خوبی سازگار شوند و واکنش های آلرژیک پس از تزریق به ندرت در افراد مشاهده شده است.

 • سوزن مورد استفاده 

سوزن های به کار گرفته شده در مزوتراپی در تهران ، بسیار ظریف و نازک بوده و می توانند در عمقی در حدود 2 تا 4 میلیمتر نفوذ داشته باشند. با این وجود این روش درد و خونریزی خاصی برای فرد به دنبال نمی آورد.

✔نکته : استفاده از این تکنیک در درمان سلولیت ها و چربی های موضعی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

چگونه برای مزوتراپی آماده شویم ؟

اولین کاری که قبل از این پروسه جوان سازی برای آماده سازی باید انجام شود ملاقات با پزشک است. در این جلسه مشاوره با پزشک توصیه های لازم به شما گفته می شود تا در زمان انجام پروسه به مشکلی برنخورید. به عنوان مثال نیاز است تا یک هفته قبل از این عمل زیبایی از مصرف آسپیرین و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی بپرهیزید. این مورد باید به دلیل جلوگیری از خونریزی و کبودی بیش از حد و افزایش آنها رعایت شود ؛ زیرا این داروهای مسکن می توانند این عوامل را بعد از انجام شدیدا افزایش داده و خطر ساز باشند.

فیلم مزوتراپی توسط دکتر رحیمی

 

 

کاربردهای مزوتراپی چیست ؟

با توضیحات گفته شده ، اکنون نیاز است در مورد معجزه هایی که این روش درمانی و زیبایی در پوست ایجاد می کنند بپردازیم. این تکنیک در زمینه های گوناگون ، کاربردهای مختلف درمانی نیز داشته است اما در حال حاضر بیشتر در حیطه زیبایی از آن بهره می برند. علاوه بر تقویت ریشه مو و کنترل ریزش مو ، سایر کاربردهای این شیوه به نقل از دکتر رحیمی بهترین دکتر برای مزوتراپی در تهران عبارتند از :

 • درمان سلولیت های پوست
 • از بین بردن چین و چروک های نواحی مختلف اعم از صورت و گردن
 •  ضد لک و جوش
 • برطرف کردن پف و تیرگی های زیر چشم ها
 • برطرف کردن افتادگی پلک
 • رفع استریا یا ترک های ایجاد شده بر روی پوست بر اثر رشد ، حاملگی ، اضافه وزن و غیره
 • رفع غبغب
 • از بین بردن چاقی و چربی های ناحیه صورت و بدن

 

مزوتراپی - دکتر فرشاد رحیمی

 

مزایای مزوتراپی چیست ؟

این روش درمانی و زیبایی در حوزه جوانسازی پوست و تقویت مو ، با اثر گذاری مستقیم بر روی سیستم گردش خون و عصبی می تواند منجر به دستیابی نتایج مهمی شود که در زیر به شرح آن پرداخته ایم :

 • غلظت بالایی از ویتامین ها و پروتئین های ضروری را دریافت می کنید.
 • نیازهای مختلف پوست را برای جوانسازی کاملا برآورده می نماید.
 • مزوتراپی در تهران موجب شفاف شدن و روشن شدن پوست صورت می گردد.
 • با آبرسانی به پوست ، موجب طراوت و زیباتر شدن پوست می گردد.
 • جایگزین مناسبی برای جراحی های گران قیمت در حوزه زیبایی پوست صورت به شمار می آید.

انواع مزوتراپی که در تهران قابل انجام هستند:

در سال های اخیر از این شیوه زیبایی و درمانی در جوانسازی پوست و تراکم بخشیدن به موها استفاده می شود اما به طور کلی این تکنیک شامل این دو مورد نشده و می توان از آن برای لاغری نیز بهره گرفت. در ادامه این بخش از مقاله به انواع آن اشاره می کنیم:

 • مو

مزوتراپی مو در تهران در درمان مشکلات ساقه مو ، ریزش های سکه ای و تسریع در روند رشد مو بسیار موثر بوده است. مزایای این شیوه شامل موارد زیر می شود :

 1. تقویت فولیکول های مو
 2. ابقاء موهای ریخته
 3. تنظیم کردن چربی های طبیعی در لایه میانی پوست
 4. فعال کردن فاز رشد مو

پروسیجر بدین صورت پیش می رود که کوکتل با ترکیبی از پروتئین و ویتامین طبق دستور پزشک معالج ساخته شده و در پوست سر با هدف تحریک و تقویت فولیکول های مو تزریق می گردد.

 • صورت

تکنیک مزوتراپی تهران جایگزین مناسبی برای روش های قدیمی تر در درمان چین و چروک های صورت به حساب می آید. فرمول کوکتل با درجات مختلفی از مواد موثر در تقویت و استحکام پوست ساخته می شوند تا بهترین اثربخشی را در پوست ایجاد نمایند. درمان هایی که از این تکنیک می توان انتظار داشت شامل موارد زیر می شوند :

 1. سفت شدن پوست
 2. کاهش دادن سلولیت های ایجاد شده
 3. حذف چربی های نواحی مختلف صورت
 4. شلی و افتادگی پوست
 • دور چشم

درمان قطعی جهت رفع تیرگی های زیر چشم که بر اثر دلایل مختلفی رخ می دهند ، توسط بهترین دکتر با تکنیک مزوتراپی در تهران قابل است. این تکنیک می تواند در مدت زمانی کوتاه پف و سیاهی اطراف چشم ها را بین ببرد و زیبایی و گیرایی را به چشم ها برگرداند.

 

مزوتراپی - دکتر فرشاد رحیمی

 

درمان سلولیت با مزوتراپی

کاربردهای گسترده با مزو موجب شده است که جایگاه این تکنیک در میان سایر شیوه های زیبایی برجسته تر شود و مورد اقبال عموم اعم از بانوان و آقایانی باشد که خواستار داشتن ظاهر و اندامی زیبا و بدون عیب و نقص هستند. سلولیت از جمله مشکلات پوستی به شمار می آید که به دلایل گوناگون بروز کرده و در اعتماد به نفس فرد اثر سو می گذارد. شل شدن چربی های بدن یکی از علل نمود کردن سلولیت یا به اصطلاح پوست پرتقالی است. روش های متنوعی برای از بین بردن این عارضه آزاردهنده وجود دارد که یکی از آن ها درمان با با این تکنیک است. هر چند بسته به شدت پیشرفت این بیماری و شرایط جسمانی فرد، می توان از لیزر نیز برای درمان بهره برد. ران پا، یکی از اندام هایی است که بیشتر از سایر اعضا درگیر سلولیت می شود. به واسطه تزریق مواد مورد استفاده در مزوتراپی تهران ، ویتامین ها و آنزیم های مورد نیاز پوستی به موضع وارد شده و این تکنیک توانسته تاثیرات فراوانی در کاهش آسیب های سلولیت به پوست داشته باشد. در این تکنیک جوانسازی پوست، ترمیم و بازیابی نواحی آسیب دیده بر اثر افزایش سن یا عوامل محیطی از بین رفته و چربی هایی که منجر به سلولیت می شوند از میان می روند. از سوی دیگر رنگ پوست نیز روشن و شفاف شده و همچنین شل شدگی و افتادگی موضع به دلیل انباشته شدن چربی های اضافی برطرف می شوند. بنابراین پس از درمان ، پوستی یکدست برای شما به ارمغان می شود و رضایت زیادی از اقدام به انجام این شیوه جوانسازی پوست کسب می کنید.

مزایای درمان سلولیت به کمک مزوتراپی

برای کسب نتیجه ای چشمگیر و از بین رفتن تمامی آثار سلولیت ها نیاز است برنامه درمانی با تعدد جلسات برای این شیوه در نظر بگیرید. تعیین جلسات این درمان زیبایی بر عهده پزشک بوده و پیشنهاد می کنیم تا از بین رفتن کامل این عارضه پوستی، جلسات را تا انتها ادامه دهید. دلیل طولانی تر شدن درمان به این علت است که برخی از سلول ها که منجر به سلولیت شده اند، مقاومت بیشتری دارند و نیاز است درمان را تا رفع تمامی آن ها ادامه داد. لازم است بدانید طول درمان در هر جلسه در حدود 20 تا 40 دقیقه است و نیاز به نقاهت پس از درمان نداشته و می توانید در همان روز فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید. مزیت مزوتراپی تهران در درمان سلولیت این است که به طور مستقیم بر هر سه لایه پوستی ( لایه سطحی، میانی، عمقی ) تاثیر گذاشته و همین امر سبب می شود درمانی ماندگار و دائمی تلقی شود. از سویی دیگر با از بین رفتن آسیب های پوستی مانند سلولیت ها، پوست صاف و لطیف شده و رنگدانه های پوستی درجاتی از روشن شدن را تجربه می کنند. عوارض درمان با این تکنیک برای از بین بردن سلولیت های ران بسیار اندک بوده و با این تفاسیر می توان به قطعیت یکی از کارآمدترین درمان های سلولیت ران را انجام این روش دانست.

روش انجام مزوتراپی در تهران

پیش از انجام این روش بی خطر و ایمن ، لازم است جلسه ای مشاوره و معاینه با متخصص داشته باشید تا شدت مشکلات پوستی شما به خوبی ارزیابی شود. خواسته ها و نیاز های پوست شما در این جلسه به طور کامل بررسی می شود و برنامه ریزی برای استفاده از مواد توسط پزشک صورت می پذیرد. بهترین دکتر برای مزوتراپی تهران پیش از شروع به پروسه ، از مواد بی حس کننده بر روی موضع استفاده می کند تا درد کاهش یابد. سپس با استفاده از میکرونیدل ، ترکیب ساخته شده در عمق لایه میانی پوست تزریق می شود.

مزوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست ؟

از این شیوه می توان به منظور رفع مشکلات پوست و مو بهره گرفت اما از آنجایی که اساس درمان ، تزریق کوکتل ( ترکیبی از مواد ) بوده ، برای افراد با شرایط جسمانی مختلف توصیه نمی شود چرا که در اثر تزریق ترکیب به لایه میانی پوست ، کلاژن و الاستین به حد زیادی تولید می شوند و در افرادی که بیماری های زمینه ای دارند احتمال حساسیت و آلرژی را بالا می رود. بنابراین افراد با ویژگی های زیر برای مزوتراپی در تهران مناسب شمرده نمی شوند :

 1. زنان باردار و شیرده
 2. افرادی که قرص راکوتان مصرف می کنند
 3. افراد تحت درمان با لیزر
 4. مبتلایان به اگزمای فعال ، تبخال فعال و پسوریازیس
 5. افراد تحت درمان با پرتو ، اشعه و شیمی درمانی
 6. بیماران نوروپاتی ، دیابت ، قلبی ، سرطان های پیشرفته

مدت زمان ماندگاری نتیجه مزوتراپی 

تکنیک های جوانسازی در سال های اخیر با اهداف مختلفی از سوی پزشکان قابل ارائه بوده و می توانید برای هر مشکل و عارضه پوستی شیوه ای را از میان روش های موجود انتخاب نماید. افرادی که دچار کم مویی شده اند و حجم موهای آنان به علل مختلف مانند استرس، اضطراب یا بیماری های زمینه ای کاهش یافته است با تکنیک مزوتراپی مو می توانند امیدوار باشند که روند رشد موهای آنان تسریع شده و قاعدتا با ترکیب این روش با تکنیک های دیگر نتایج را تا حد قابل قبولی بهبود بخشید. امکان اینکه با درمان های کلاسیک مانند میکرونیدلینگ نتوان به رفع تمام چروک های ریز یا عمیق پرداخت، زیاد است ولی با استحکام بخشی به پوست از طریق مزوتراپی بهترین نتیجه حاصل می شود. در واقع می توان به جرات اذعان نمود که طیف وسیعی از عارضه های پوستی با این روش درمان می شوند. اما سوال این است که آیا پس از بهره مند شدن از این تکنیک می توانیم امیدوار باشیم که تا مدتها از شر چروک ها و آسیب های پوستی رها شده و یا از روش های موجود بی نیاز شویم؟ طبیعتا مدت ماندگار شدن نتیجه به مولفه های زیادی بستگی دارد اما این مولفه ها پیچیدگی زیادی ندارند. در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت:

فاکتور اول انتخاب پزشکی است که مهارت و تسلط کافی را در این روش دارد. انتخاب نوع مواد و توانمندی پزشک مربوطه در طولانی تر کردن مدت آن نقشی اساسی خواهد داشت

مساله بعد میزان لکه ها و شدت کم حجمی موهای فرد است. هر چه شدت این آسیب ها بیشتر باشد نیاز است فرد جلسات بیشتری را پشت سر بگذارد تا نتیجه قابل قبولی کسب کند. همین مساله با میزان ماندگاری نتیجه مزوتراپی نیز در ارتباط است. به عبارتی هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، نتیجه ماندگار تر می شود.

مولفه سوم توجه به مراقبت های بعد از مزوتراپی است. فرقی نمی کند شما از این تکنیک برای حجم دهی به موهای خود بهره برده اید یا به دلیل چروک های صورت یا رفع کردن تیرگی های زیر چشمتان روی به استفاده از این تکنیک آورده اید. الزامیست از رعایت دستورالعمل هایی که دکتر معالج برای طول مدت نقاهت به شما ارائه می دهند غافل نشوید.

بدیهی است که در صورت پیروی از سبک زندگی سالم و شرکت در جلسه های مراقبتی و مانیتورینگ که زمان آن از سوی دکتر تعیین می شوند، مدت زمان ماندگاری این روش جوانسازی پوست صورت افزایش می یابد. با این حال مدت اثر مزوتراپی از یک سال تا 18 ماه تجاوز نخواهد کرد. علت این است که روند پیری در جریان بوده و همین مساله منجر به بروز تغییراتی در نتیجه خواهد شد. از آنجایی که این شیوه ای کاملا ایمن بوده و خطراتی را متوجه پوست و سلامتی شما نمی کند، پیشنهاد می کنیم برای طولانی تر کردن مدت اثر آن، هر ساله این روش را تجدید کنید تا زمان بیشتری از داشتن پوستی سالم و شاداب لذت ببرید.

عوارض مزوتراپی شامل چه مواردی می شود ؟

چنانچه این تکنیک توسط تیم حرفه ای و پزشک متخصص انجام شود ، بدیهی است که عوارض به حداقل می رسند. با این حال عوارض رایج ممکن است برای فرد پس از درمان رخ دهند که به گفته دکتر فرشاد رحیمی شامل موارد زیر هستند:

 • تهوع
 • درد خفیف در موضع
 • حساسیت
 • تورم
 • خارش
 • ادم ( تورم و التهاب )
 • ندول های زیر جلدی
 • اریتم یا قرمزی پوست
 • بثورات جلدی

همانطور که پیش از این گفته شد تمامی موارد ذکر شده در بالا ، اگر توسط پزشکی غیر متخصص یا تازه کار انجام گردد ، برای بیمار شدید و آزاردهنده می شود.

دستورالعمل های پس از درمان با مزوتراپی

درست است که درمان با این تکنیک جوانسازی به دور از عوارض است اما نیاز است با مراقبت از موضع به بهبودی هر چه سریعتر خود کمک نمایید. رعایت نکات زیر پس از درمان ضروری هستند:

24 ساعت اول پس از درمان

 • در روز نخست دکتر از شما درخواست می کند از شستشوی موضع جدا خودداری نمایید. ناحیه تحت درمان همچنان دچار التهاب و قرمزی است و رطوبت رساندن به آن منجر به تشدید این عوارض طبیعی می شود.
 • تحت هیچ شرایطی از کرم یا پماد بجز آنچه دکترتان تایید و تجویز نموده اند استفاده نکنید.
 • احتمالا موضع کمی قرمز و ملتهب می شود. شدت این عوارض مستقیما با نوع پوست شما بستگی دارد. پوست برخی افراد به گونه ای است که بیشتر از سایرین مستعد التهاب و جای زخم می باشد بنابراین بدیهی است قرمزی بیشتری در موضع تجربه کنند. در این بازه زمانی پس از انجام مزوتراپی در تهران یا شهرهای دیگر با قرار دادن کمپرس سرد، درد خفیف یا تورم و التهاب موجود التیام می یابد.
 • نیاز نیست دارو مصرف کنید! درد در موضع به قدری خفیف است که می توانید تحمل کنید تا برطرف شود. به ندرت اتفاق می افتد که درد خارج از تحمل شود، در این شرایط می توانید با مصرف استامینوفن ساده آن را کاهش دهید.

دستورالعمل های روزهای دوم به بعد

 1. پس از پشت سر گذاشتن روز اول، دیگر می توانید دوش بگیرید یا صورتتان را بشویید. این کار بر روند بهبودی شما نیز تاثیر مثبتی می گذارد.
 2. فعالیت های سنگین ، ورزش های پرتحرک که منجر به بالا رفتن افزایش خون شما می شود، ممنوع هستند. در روزهای اول تنها به پیاده روی کردن سبک اکتفا کنید. سپس با توجه به قوای بدنی می توانید فعالیت های روزمره سابق خود را پیش بگیرید.
 3. التهاب و قرمزی و حس گز گز در موضع، در روزهای دوم و سوم کمی بیشتر شده و سپس رفته رفته از بین می رود. نگران نباشید و همچنان با کمپرس سرد این وضعیت قابل کنترل است.
 4. پمادها را طبق دستور و تا روز تعیین شده توسط پزشکان بر روی موضع استعمال نمایید.
 5. شاید پزشک پس از درمان با مزوتراپی در تهران از شما بخواهد با پوشاندن موضع با لایه ای از ژل آرنیکا ، کبودی خفیف ایجاد شده را از میان ببرید. این ژل خاصیت بسیار زیادی در از بین بردن خونمردگی ها دارد.
 6. در هنگام خروج از منزل، پوستتان را با ضد آفتاب با کیفیت و مرغوب کاملا بپوشانید. ترجیحا در این ایام از انواع بدون رنگ آن ها بهره ببرید. توجه داشته بشاید که حتی اگر در منزل هم هستید، توصیه می شود از کرم ضد آفتاب استفاده شود.
 7. در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت امکان علاوه بر ضد آفتاب ، کلاه لبه دار نیز بر سر داشته باشید تا تابش اشعه های خورشید منجر به بروز عوارض بر پوست شما نشود.
 8. از آب تنی کردن در آب های آزاد یا رودخانه ها یا استخرهایی که اطمینان از تمیزی آب آن ها ندارید، جدا خودداری کنید.
 9. از روز دوم به بعد با آرامش می توانید موضع را ماساژ دهید.

هزینه مزوتراپی در تهران چقدر است؟

در درمان زیبایی بسته به نوع درمان و میزان مواد مورد نیاز برای تکمیل پروسه ، تعداد جلسات درمان لازم برای تاثیرگذاری و غیره ، هزینه ها متفاوت می شوند. دستمزد پزشک و منطقه جغرافیایی که در آن این خدامات ارائه می شوند نیز در قیمت دخیل هستند. هزینه این تکنیک به دلیل جای گرفتن آن در حوزه زیبایی ، مشمول خدمات بیمه ای نمی شود. بنابراین برای اطلاع دقیق لازم است در مطب و کلینیک حاضر شوید تا هزینه بر اساس شرایط پوستی شما اعلام شود.

آیا مزوتراپی درد دارد

این پروسه به طور کلی دردی را به همراه ندارد و تنها دردی که در زمان انجام آن احساس می نمایید یک سوزش کوچک برروی پوست هنگام ورود سوزن به داخل پوست می باشد. همچنین یکی کرم بی حسی موضعی قبل از انجام پروسه برروی پوست شما در ناحیه مورد نظر اعمال می شود تا درد موجود در پروسه را کاهش دهد. ضمنا این پروسه حدود 20 دقیقه زمان میبرد.

مزوتراپی برای چه اهدافی مورد استفاده قرار می گیرد

در این روش هدف اصلی برروی ترمیم و جوان سازی پوست و مو می باشد. همچنین ترکیبات مختلفی برای هر فرد مورد استفاده قرار می گیرد. هدف تزریق این مواد تسریع و بازیابی تولید هورمون هایی مانند کولاژن می باشد. یکسری از موارد هدف مزوتراپی عبارتند از:

 • باعث می شود تا پوست جوانتر و تنگ تر شود و فرم بهتری بگیرد
 • به بازیابی و بازسازی پوست کمک می کند
 • از پوست محافظت می نماید
 • کیفیت پوست را بالا میبرد و آن را شاداب می کند
 • زخم ها و لک های پوستی را از بین میبرد
 • باعث شفاف شدن پوست می گردد

مزوتراپی اکثرا برای جوان سازی پوست صورت استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که خواص دیگری نیز دارد ، که می توان از آنها برای اهداف دیگر و سایر بخش های بدن نیز استفاده نمود.

در صورتی که از سوزن ترس داشته باشید چه جایگزینی وجود دارد

در برخی موارد ممکن است فرد از سوزن بترسد یا مشکلات مختلف دیگری را داشته باشد چه جایگزینی را می توان برای این روش قائل شد. راهی وجود دارد که مزوتراپی را با یک ابزار خاص و بدون سوزن انجام دهید در این صورت مشکل شما حل می شود و دیگر مانعی سر راه شما برای انجام این روش زیبایی نیست و به راحتی می توانید اقدام به انجام آن نمایید.

اثر این پروسیجر چقدر است ؟

اینکه مطمئن باشیم صد درصد این پروسه برای شما جواب می دهد کار سختی می باشد ؛ زیرا در آن از مواد و ترکیبات بسیار و همچنین روش های مختلف و متعددی استفاده می شود. همچنین باید بدانید که تا به حال مطالعات زیادی درباره این پروسه انجام شده است ، اما هیچکدام به قدر کافی بزرگ و دقیق نبوده اند و نتوانسته اند اثر گذاری صد درصدی این روش جوان سازی را اثبات نمایند.

ضمنا باید بدانید که بسیاری از افراد با انجام آن نتایج فوق العاده ای دریافت نموده اند ، اما برخی نتوانسته اند نتیجه دلخواهی داشته باشند. تعدادی از افراد نیز هیچگونه تغییری را مشاهده نکرده اند. بنابراین قبل از اقدام به انجام این پروسه خوب با خودتان فکر کنید و با پزشک مربوط مشورت نمایید تا بتوانید درباره انجام مزوتراپی تصمیم صحیحی را اخذ نمایید.

همواره باید بدانید که با وجود این تحقیقات تعداد زیادی از افراد هر روزه به انجام این پروسه دست می زنند و از آن پاسخ نیز دریافت می کنند. در نتیجه نباید زود درباره این موضوع قضاوت کنید و با جمع آوری اطلاعات و مشورت با فرد مناسب یک انتخاب درست را انجام دهید.

ریکاوری بعد از مزوتراپی چه حسی دارد ؟

به طور کلی همانطور که شاید بدانید به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش زیبایی دوره نقاهت بسیار خاص و سختی را ندارد و حتی نیاز به زمان استراحت نمی باشد. همچنین اکثر افراد می توانند مستقیما و بدون تلف کردن وقت به کار و زندگی روزمره خود ادامه دهند و آن را از سر بگیرند. البته لازم به ذکر است که برخی نیز به دلیل قرمزی و تورم کم در ناحیه تزریق نیاز دارند تا یک یا دو روز بعد از این پروسه  کاملا استراحت کنند و از کار خود نیز مرخصی بگیرند.

دستورالعمل مراقبت های بعد ازمزوتراپی

یکسری راهنمایی های کلی وجود دارند که می تواند در دوره نقاهت بعد از این پروسه به شما کمک کنند :

 • به طور کلی حداقل تا 8 ساعت بعد از این روش جوانسازی شست و شو و حمام ممنون است. همچنین باید بدانید تا 48 ساعت بعد از این عمل زیبایی نباید دوش آب گرم انجام شود. ضمنا در نظر داشته باشید بعد از گذشت دوره 4 ساعته حمام کردن مشکلی ندارد ، اما نباید بیش از 15 دقیقه زمان ببرد.
 • یکی دیگر از موارد مهم این است که تا 48 ساعت بعد از این پروسه ورزش و تمرین انجام ندهید ؛ زیرا مقدار زیادی عرق خواهید کرد و این موضوع باعث می شود تا مقداری از محلول با عرق از حفره های پوست تخلیه شود و اثر آن کاهش یابد.
 • شما باید تا 48 ساعت بعد از مزوتراپی از قرارگیری در معرض نور خورشید خودداری نمایید تا زمانی که کبودی از بین برود. در صورتی که مجبور به اینکار شدید قبل از آن از دکتر خود یک راه حل برای انجام آن بخواهید تا شما را راهنمایی کند.
 • در صورتی که هر مشکلی پیش آمد که غیر طبیعی بود باید سریعا با پزشک خود تماس برقرار کنید.
0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها