مزوژل

حرف زدن، اخم کردن، خندیدن و حتی برخی حرکات ناخودآگاه مانند پلک زدن می توانند در پوست ما تاثیر بگذارند و در دراز مدت تبدیل به خطوط ظریف یا عمیق شوند. ایجاد خطوط ظریف در ابتدا اصلا نگران کننده به نظر نمی رسند اما اگر در همان ابتدا به فکر پیشگیری از روند پیشرفت آنها نباشیم، شدت گرفته و زیبایی پوست و ظاهر ما تحت تاثیر قرار می دهند. تزریق مزوژل که این روزها بسیار باب شده است از تکنیک های جوانسازی پوست صورت است که می تواند معجزه ای در ظاهر ما ایجاد کند. نتایج استفاده از این تکنیک به سرعت نمایان شده و می توان به جرات گفت در قیاس با سایر روش ها، ماندگاری بالایی نیز داشته باشد. دلایل استفاده، کاربردها، مزیت ها و هزینه تزریق و به عبارتی همه آنچه نیاز است درباره این شیوه جوانسازی صورت بدانید را در این مقاله از سایت دکتر رحیمی آورده ایم. تا انتهای این مبحث با ما همراه شوید.

 

مزوژل - دکتر رحیمی

 

دلایل استفاده از مزوژل چیست؟

داشتن چهره ای عاری از عیب و نقص آرزوی همه افراد بالاخص بانوان است. جوانسازی چهره هدف اصلی از انجام این تکنیک بوده و به دلیل کم بودن عوارض جانبی، جای خود را در تکینک های حال حاضر در این حوزه زیبایی باز کرده است. مزوژل می تواند اکنه، لکه، تیرگی و غیره را درمان کند و پوستی با طراوت برای شما به ارمغان آورد. ماده مورد استفاده هیالورونیک اسید است که در تمامی تکنیک های جوانسازی پوست از آن بهره برده می شود. به طور کلی مزیت هیالورونیک اسید که در تزریق مزوژل در تهران مورد استفاده قرار می گیرد شامل موارد زیر می شود:

 1. ساخت کلاژن
 2. حفظ و بهبود ویژگی کشسانی پوست
 3. خونرسانی به بافت ها

نکته : ترکیباتی که در این ماده وجود دارد مانند کوآنزیم ، آنتی اکسیدن، مواد معدنی ، آمینو اسید و غیره مواردی هستند که بدن و پوست ما به آن ها نیازمند است و در صورت کم بودن این منابع مشکلاتی مانند چین و چروک ها بروز پیدا می کند.

نواحی مورد هدف در تزریق مزوژل

به طور معمول می توان از این تکنیک در قسمت های مختلفی نظیر موارد زیر به منظور حذف و درمان چین و چروک ها، لکه ها و غیره استفاده نمود:

 1. دست ها
 2. گردن
 3. صورت
 4. اطراف لب
 5. غبغب

مزیت های کلی تزریق مزوژل

 • آبرسانی عمقی به پوست
 • از بین بردن چین و چروک های صورت
 • تولید و تحریک کلاژن و الاستین پوست
 • کمک به تولید مثل سلول های بنیادی
 • پیشگیری و عقب انداختن فرآیند شل شدن و افتادگی پوست صورت
 • بهبود خاصیت ارتجاعی و کشسانی پوست

در ادامه مزیت های استفاده از تکنیک جوانسازی مزوژل در تهران را در نواحی مختلف بدن را توضیح می دهیم:

تزریق در صورت

 • ایجاد طراوت و درخشندگی در پوست
 • از بین بردن خطوط اطراف لب
 • رفع بیحالی و خستگی پوست

تزریق در بدن

 • رفع سلولیت
 • برطرف کردن ترک پوستی
 • از بین بردن لکه های تیره رنگ
 • از میان بردن خطوط روی گردن و شل شدن پوست آن

تزریق در دور چشم

 • سفت کردن پوست اطراف چشم
 • آبرسانی اطراف چشم ها
 • رفع تیرگی و گودی چشم
 • برطرف کردن چین و چروک های پنجه کلاغی
 • از بین بردن پف زیر چشم

انواع مزوژل مورد استفاده در تهران

بعضی از مواد مورد استفاده در جوانسازی پوست به تایید بسیاری از پزشکان پوست و مو و متخصصین زیبایی رسیده است و شرکت های مختلفی در تهیه این مواد با یک دیگر رقابت دارند. با این حال برخی از آنها، معروف تر و شناخته شده تر هستند که در ادامه آنها را توضیح داده ایم:

 • پروفایلو

حتما تا به حال به کرات نام تزریق پروفایلو به گوش شما رسیده است. غلظت این ماده بالا بوده و آبرسانی بسیار قوی شمرده می شود. مکانیسم اثر پروفایلو این گونه است که با تحریک کردن سلول های زیرین پوست در راستای تولید کلاژن، می تواند به ترمیم و حجم دهی موضع کمک نماید. از کاربردهای این محصول که در تکنیک مزوژل در تهران قرار دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. افزایش خاصیت الاستیسیته
 2. آبرسانی و هیدراته کردن پوست
 3. لیفت پوست
 4. بالا بردن قوام پوست موضع

می توانید امیدوار باشید با تزریق مزوژل پروفایلو به دست دکتر خوب  و متبحر از برخی روش های جوانسازی تهاجمی مانند لیفتینگ صورت نیاز بی نیاز شده و پوستی زیبا و عاری از چین و چروک بدست آورید.

 • جالپرو

جالپرو از دیگر مواد قابل تزریق است که خاصیت های بسیار زیادی در جوان تر نمودن پوست دارد. این ماده تمام و کمال توسط پوست جذب شده و منجر به کاهش یافتن چین و چروک ها می شود. آمینواسیدهای ضروری برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت در این محصول وجود دارد. این ماده نیز بر پایه هیالورونیک اسید بوده و به علت اینکه در بدن ما وجود دارد، پس از تزریق در موضع، با بافت ها سازگار شده و پیوندهای سلولی را بهبود می بخشد. در واقع می توان گفت ترکیب موثر در این ماده، آمینواسید و هیالورونیک اسید است که هر دو در بهبود کیفیت پوستی نقشی اساسی بازی می کنند. مزوژل جالپرو با توجه به عملکرد آن ها به دو گروه تقسیم بندی می شوند:

کلاسیک

نوع کلاسیک برای افرادی مناسب تر است که در دوران جوانی هستند و چین و چروک های صورت آنها ظریف است. با تعداد جلسات کم در فواصل کوتاه مدت می توان نتیجه این نوع از جالپرو را مشاهده نمود.

اچ ام دبلیو

افراد با رده سنی بالاتر از 45 سال برای تزریق اچ ام دبلیو گزینه های مناسبی هستند. چین و چروک ها در این سنین عمق بیشتری گرفته و برای از میان بردن آنها باید مقادیر بیشتری ماده هیالورونیک اسید را در موضع تزریق نمود.

کاربردهای استفاده از مزوژل جالپرو

ژل های تزریق شده درون پوست سبب تغذیه و وارد کردن منابع مورد نیاز به موضع می شوند که بدن فرد با کمبود آنها مواجه است. اگر دارای شرایط زیر باشید این تکنیک می تواند به رفع مشکلات پوستی شما کمک نماید:

 1. افرادی که پوستی خشک دارند و به طور معمول رطوبت کافی در آنها ایجاد نمی شود بهترین کاندید این شیوه به شمار می آیند. این افراد باید از محرک هایی مانند آبرسان ها به طور دائم استفاده نمایند تا سن نیاز به روش های جوانسازی مانند مزوژل ها در آن ها بالاتر رود.
 2. کسانی که خشکی پوست آن ها به گونه ای است که بافت چربی پوست آن ها تحلیل رفته و چین و چروک ها بسیار عمق یافته اند.
 3. افرادی که علائم پیری مانند شل شدگی و کاهش درخشندگی پوست در صورت آن ها رخ داده است.

هزینه تزریق مزوژل در تهران چقدر است؟

به جرات می توان گفت هیچکدام از خدمات در دسته زیبایی و جوانسازی پوست دارای تعرفه مشخصی نیستند و فاکتورهای مختلفی می توانند بر بالا رفتن هزینه آنها تاثیر بگذراند. به طور مثال، طبیعتا تعداد جلسات بر میزان هزینه موثر بوده و همین مساله متاثر از شدت چین و چروک های صورت فرد می باشد. برند و نوع مزوژل مورد استفاده نیز از دیگر مولفه های مهمی است که بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. موضعی که قرار است در آن تزریق انجام شود نیز از دیگر مواردی است که در هزینه دخیل است چرا که می تواند بر میزان ژل تزریقی و حساسیت و دقت روند تزریق، اثر گذار شود. در نهایت دستمزد دکتر با تجربه و همچنین موقعیت مکانی مطب ایشان نیز هزینه ها را تا حدودی افزایش خواهد داد.

چه کسانی برای انجام مزوژل مناسب هستند ؟

این پروسه محدودیت های خود را دارد و باعث می شود تا دسته ای از افراد نتوانند از آن استفاده کنند. در صورتی که شما شرایط و مشکلات زیر را دارید به هیچ وجه نباید این پروسه را انجام دهید :

 • دچار ضعف در سیستم ایمنی بدن خود هستید
 • در صورتی که به بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت و لوپوس مبتلا می باشید
 • اگر مادر هستید و در دوران شیردهی قرار دارید
 • در صورت مصرف برخی از داروهای خاص
 • اگر دچار افتادگی در پوست خود شده اید
 • در صورتی که از روش های زیبایی دیگر مانند لیفتینگ و یا بوتاکس استفاده نموده اید نیز نباید مزوژل را انجام دهید

انواع نحوه های انجام این پروسه زیبایی

قبل از هر چیز برای انجام این پروسه پزشک تمام ابزار ، محیط و ناحیه مد نظر را ضد عفونی می نماید تا مشکلی برای بیمار بعد از عمل پیش نیاید و سپس کار خود را آغاز می کند. به طور کلی برای داشتن یک تزریق موفق در مزوژل باید تزریق را با زاویه 30 درجه نسبت به پوست انجام داد ، اما تکنیک های بسیار متفاوتی برای انجام آن وجود دارد که عبارتند از :

 • تزریق چند سوراخ : این روش برای از بین بردن چین و چروک در پوست صورت شما با انجام تعداد زیادی تزریق انجام می شود.
 • تزریق تکی : این روش برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد به صورت مستقیم انجام می شود. این تکنیک برای افرادی که در بازه سنی 30 الی 35 سال قرار دارند بسیار مناسب است.
 • تزریق هاشوری : در این تکنیک تزریق ها با فاصله 5 الی 10 میلی متر انجام می شوند و به صورت خطوط موازی هستند. بعد از آن ایجاد خطوط موازی با همان فاصله موازی با خطوط قبلی می تواند یک شکل هاشور مانند را ایجاد نماید.
0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها