هایفوتراپی

شل شدن پوست و از دست دادن حجم آن رخدادی است که همه ما درجاتی از آن را تجربه خواهیم کرد. علت چیست؟ بالا رفتن سن ما ! پیشرفت های زیاد در حوزه های مختلف اعم از پزشکی جلوی هر واقعه ای را می تواند بگیرد بجز گذر زمان. اما نگران نباشید. با وجود شیوه های مختلف می توانید آثار پیری را محدود کرده و حتی پیر شدن پوستتان را به تعویق بیاندازید. اگر در دهه سوم و بالاتر هستید و به علل مختلف شدت بروز چین و چروک و افتادگی پوست صورتتان را به نسبت هم سالان خود مشاهده کرده اید، با تکنیک هایفوتراپی می توانید همچنان جوان و شاداب بمانید. این تکنیک که به اختصار هایفو نیز شناخته می شود با افزایش دادن استحکام و قوام پوست، می تواند منجر به جوانسازی پوست شما شود. در این مطلب از سایت دکتر رحیمی بهترین متخصص پوست و مو در شهر تهران قصد داریم در این زمینه توضیحاتی به زبان ساده ارائه دهیم تا با این مبحث بیشتر آشنا شوید.

 

هایفوتراپی - دکتر رحیمی

 

آشنایی با هایفوتراپی

لیفت با نخ یا سایر تکنیک های موجود در جوانسازی پوست صورت و بدن می توانند در افزایش استحکام بخشی پوست پیر و چروک خورده ما نقش زیادی ایفا کنند. در واقع هایفو از شیوه های مدرن و بدون درد است که می توان آن را تا حدودی جایگزینی مناسب برای جراحی تهاجمی لیفت صورت در نظر گرفت. در این روش از امواج برای سفت کردن پوست استفاده می شود. امواج حاصل به صورت متمرکز بر موضع تابانده و وارد می شوند. نتیجه ورود این امواج تحریک و تولید کلاژن است. همانطور که می دانید کلاژن نوعی ماده است که خاصیت آن سفت کردن پوست و قوام بخشی به آن است. افزایش سن مساوی است با کاهش تولید این ماده معجزه آسا برای پوست ما. به همین منظور است که اغلب روش های جوانسازی پوست از جمله هایفوتراپی بر پایه تولید کلاژن هستند زیرا با تحریک و تولید بیشتر این ماده ، پوست جوان شده و نیاز به روش های تهاجمی و با جراحی از جمله لیفت صورت تا حد زیادی کاسته می شود.

چه کسانی برای این تکنیک مناسبند؟

 • هر فردی در هر سنی که شاهد پیری و شل شدگی پوست خود باشد می تواند از شیوه هایفوتراپی در تهران بهره ببرد. اما در حالت کلی سن هدف از بازه زمانی سی سالگی به بعد می باشد.
 • افرادی که به دلیل شغل خود در معرض نور مستقیم آفتاب هستند بیشتر از سایرین افتادگی پوست را تجربه می کنند. حتی افراد با سنین زیر سی سال با این ویژگی ها هم می توانند در این گروه جای بگیرند. بنابراین این دسته از افراد نیز برای هایفو گزینه های مطلوبی بوده و نتایج درخشانی در انتظارشان خواهد بود.

چه کسانی برای درمان هایفو مناسب نیستند؟

 • کسانی که میانسال هستند اما آفتاب سوختگی زیادی بر صورت آن ها تاثیر گذاشته است نمی توانند از تکنیک هایفوتراپی استفاده کنند. به این افراد پیشنهاد می شود جراحی را برای رفع شل شدن پوست خود انتخاب نمایند.
 • افرادی که عفونت یا ضایعات بر روی پوست صورت و گردن خود دارند برای این درمان مناسب شمرده نمی شوند.
 • اغلب افرادی که سیگار استعمال می کنند نسبت به سایرین پاسخ ضعیف تری به هایفو نشان داده اند.

نواحی مورد هدف در هایفوتراپی

در ناحیه صورت و گردن برای قسمت هایی که در زیر آورده شده است، این درمان زیبایی مناسب خواهد بود:

 1. بهبود دادن خط چانه
 2. برطرف کردن چین و چروک های چانه ، گونه، پیشانی و غیره
 3. به حداقل رساندن پف زیر چشم
 4. رفع خطوط پنجه کلاغی
 5. لیفتینگ گردن و دکلته
 6. هایفوتراپی دور چشم در تهران
 7. برطرف کردن غبغب
 8. تغییر در خط لبخند با هدف بهبود ( کانتور خط لبخند )
 9. نواحی ابرو
 10. درمان سلولیت

عملکرد هایفوتراپی چگونه است؟

اغلب افرادی که به دنبال داشتن پوستی صاف و شاداب بوده اند در سال های گذشته صورت خود را به دست تیغ جراحان زیبایی می سپردند تا با اعمال تغییرات که بعضا ممکن بود جای اسکار در ناحیه نیز باقی بمانند، پوستی زیباتر داشته باشند. با انجام این اقدامات الزامی می شد که دوران نقاهتی را طی کنند و در صورت رعایت نکردن مراقبت های بعد از آن، احتمال بروز عوارض نیز افزایش می یافت. در سال های اخیر تنوع روش های جوانسازی پوست آن چنان گسترده شده است که بدون نیاز به دوران ریکاوری طولانی و تحمل کردن درد و آسیب به نواحی دیگر مورد هدف، می توان به خواسته اصلی یعنی داشتن پوستی جوان دست یافت. هایفوتراپی در تهران یکی از این درمان های معجزه آساست که بدون درد و تنها با دریافت امواج اولتراسوند ( فرا صوت ) منجر به استحکام و آبراسانی به موضع می شود. نتیجه این اقدام پوستی شاداب و جوان است که اعتماد به نفس فرد را بالا برده و در کیفیت زندگی اجتماعی و شغلی وی تاثیرات مثبتی می گذارد. بیشتر مراجعین پس از درمان استحکام و سفت شدن پوست خود را مشاهده کرده اند بنابراین می توان گفت نتایج آن زود مشخص می شود. تشکیل و تولید کلاژن بیشتر در اثر امواج فراصوت منجر به انقباض بافت های همبند در موضع شده و هر چه بیشتر می گذرد نتایج آن بهتر و آشکارتر می گردد. دستگاه های هایفوتراپی امواج را از لایه سطحی وارد کرده و به لایه های زیرین می رساند. در واقع لایه میانی است که نقش تولید کلاژن و الاستین را بر عهده دارد.

تعداد جلسات هایفو چقدر است؟

هر چه پوست شما شل تر و افتاده تر باشد ، نیاز است تعداد جلسات درمان شما بیشتر شود. اغلب پس از مشاهده نتایج جلسات پایان می یابد و نیاز به ادامه دادن آن نیست. افرادی که درجه شل شدن پوست آن ها خفیف است با کمتر از یک الی دو جلسه هایفوتراپی در تهران به نتیجه دلخواه خواهند رسید. در مقابل اگر منافذ باز روی پوست شما بیشتر از حد معمول باشد بدیهی است که درمان طولانی تر نیاز است تا آثار پیری و چروک شدگی صورتتان از میان برود.

فواید هایفوتراپی در تهران چیست؟

 1. درمانی بدون درد و غیر تهاجمی است
 2. نتایج فوری از خود بروز می دهد
 3. امکان همزمان آن با میکرونیدلینگ فراهم است
 4. خونریزی از موضع وجود ندارد
 5. نیاز به برش نداشته بنابراین نگرانی در خصوص بر جای ماندن جای اسکار نیست
 6. هزینه مقرون به صرفه ای در قیاس با جراحی لیفت صورت دارد
 7. نتایج طبیعی از خود بروز می دهد چرا که با تحریک کلاژن که بدن ما به صورت طبیعی وجود دارد، سر و کار خواهد داشت
 8. دوران نقاهتی بسیار محدود دارد
 9. اغلب افراد می توانند انتظار نتایج بسیار خوبی از این پروسه کسب کنند
 10. می توان انتظار داشت نتیجه بین یک تا دو سال ماندگار باشد
 11. طول مدت جلسات کوتاه است

اثرات جانبی پس از درمان با هایفو

بیشتر افرادی که هایفوتراپی در تهران یا شهرستان ها انجام داده اند می توانند بلافاصله به فعالیت های روتین و روزمره خود برگردند چرا که نیاز به مراقبت های گسترده ای از موضع پس از درمان وجود ندارد. قرمز شدن و برافروخته شدن موضع بر اثر تابش امواج عارضه ای طبیعی است و ظرف گذشت کمتر از بیست و چهار ساعت از میان می رود. تورم و التهاب در ناحیه تحت درمان نیز با گذشت یک هفته برطرف می شود. سوزش و حس خارش از جمله عوارض نادر هستند اما در برخی مشاهده شده است. با این حال ، زمان های گفته شده در افراد مختلف متغییر است چرا که برخی افراد بیشتر از سایرین به دلیل ویژگی های پوستی خود مستعد این عوارض هستند و ممکن است پوست آن ها برای بهبودی زمان بیشتری بطلبد. سایر عوارض هایفوتراپی را در ادامه بیان کرده ایم:

 • حساسیت به لمس
 • درد اندک
 • بی حسی در موضع
 • کبودی یا خونمردگی جزئی

سخن آخر

برای انجام هر گونه تکنیک های جوانسازی پیشنهاد می کنیم حتما به دکتر حاذق و با تجربه مراجعه نمایید تا پس از معاینه پوست شما بهترین و کارآمدترین روش ها اتخاذ شود. همان طور که در مقاله گفته شد هایفوتراپی برای بسیاری از افراد نتایج بسیار مطلوبی در پی داشته است اما بعضی نیز با محدودیت بهره مند شدن از این تکنیک مواجه هستند. بهترین دکتر پوست و مو در تهران با مشاهده شدت آسیب های پوستی و میزان چروک های پوست شما می توانند برای انجام هایفو تصمیم گیری نمایند تا نتیجه مطلوب شما واقع گردد.

انجام پروسه هایفوتراپی چه احساسی دارد ؟

به طور کلی این پروسه درد آنچنانی ندارد ، اما شما مقداری ناراحتی را در حین انجام آن احساس خواهید کرد. برخی از افراد که این پروسه را تجربه کرده اند این حس ناراحتی را مانند شک های الکتریکی بسیار کوچک یا حس ناگهانی توصیف می کنند. در صورتی که شما نگرانی از بابت احساس در در طول هایفوتراپی را دارید پزشک مصرف انواع مختلف مسکن ها و آرام بخش ها را به شما پیشنهاد می نماید.

مصرف داروهایی مانند ایبوپوروفن و غیره قبل از پروسه جهت ازبین بردن هر گونه درد احتمالی پیشنهاد می شود. در نهایت بعد از اتمام پروسه احتمال دارد که شاهد مقدار کمی از قرمزی و تورم در پوست خود باشید که این موضوع کاملا طبیعی است. با گذشت چند سایت از این روش زیبایی این عوارض موقت به سرعت تمام از بین می روند.

پروسه هایفوتراپی چه مراحلی دارد ؟

قبل از انجام این پروسه هیچ اقدام خاصی برای آماده سازی نیاز نیست و شما تنها باید آرایش و تمام مواد بهداشتی و مراقبتی که در پوست استفاده می نمایید را کنار بگذارید و پاک کنید. در ادامه به اتفاقاتی که در حین پروسه رخ می دهد می پردازیم.

 1. نخست پزشک شما ناحیه مورد نظر جهت انجام پروسه را پاکسازی می نماید
 2. امکان دارد قبل از آغاز هایفوتراپی از یک کرم بی حسی موضعی نیز استفاده کنند
 3. بعد از آن ژل مخصوص برروی پوست شما اعمال می شود
 4. سپس دستگاه مورد استفاده در این پروسه را برروی پوست خود قرار دهید
 5. با استفاده از یک دستگاه تشخیص امواج متخصص مربوطه درجه امواج را تنظیم می نماید
 6. بعد از آن امواج کوچکی با فاصله به پوست به مدت حداکثر 30الی 90 دقیقه منتقل می گردند
 7. پس از آن پروسه هایفوتراپی به پایان رسیده و دستگاه برداشته می شود
0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها