پی آر پی

از دغدغه هایی که تمامی افراد به نوعی با آن درگیر هستند ، گذر عمر و تغییراتی است که این فرایند اجتناب ناپذیر بر روی انسان ها میگذارد. میل به جوان ماندن یکی از آرزوی همیشگی انسان ها است که بحث جوانسازی را در جامعه امروزی مطرح کرده است. در راستای این خواسته اقدامات جوانسازی مختلفی همچون پی آر پی برای ارضای این خواسته شکوفا شدند. جوانی دوران تکرار ناپذیر عمر است و افراد در این برهه زمانی به بالاترین توانایی و زیبایی ممکن میرسند و حس قدرت دارند. پس از آن با افول این دوران نیازمندیم که با مراقبت های خاصی ، سلامتی و چهره همیشه دلنشین خود را حفظ کنیم. پیری ، ناخودآگاه مفهوم چین و چروک ، کم مویی و ناتوانی در بسیاری از امور را به همراه خود یدک می کشد. افراد زیباجو تسلیم نخواهند شد و تا آخرین لحظه از موهبت جوانی محافظت می کنند. در این مقاله دکتر فرشاد رحیمی اختصاصا بر درمان با PRP  می پردازیم.

 

پی آر پی - دکتر فرشاد رحیمی

 

پی آر پی چیست ؟

پلاسمای غنی شده یا PRP یک محصول طبیعی و درمانی است که از بدن خود شما تهیه می شود. با نمونه گیری از خون شما ، پس از تعیین غلظت خون فاکتورهای خونی گلبول های قرمز و سفید از پلاسما و پلاکت جدا می شوند. میتوان از آن به عنوان بهترین جایگزین روشهای سنتی نظیر (روشهای خانگی و استفاده از داروها و مکملها) یاد کرد. این روش امکان رویش مجدد مو را از طریق تحریک فاکتورهای رویش و مولکول های سیتوکین فراهم میسازد. از قابلیت های دیگر این روش میتوان به درمان پیری پوست اشاره کرد. تمام این خدمات پی آر پی در تهران ، توسط دکتر فرشاد رحیمی قابل ارائه هستند.

پلاکت ها چگونه باعث جوانسازی پوست میشوند؟

دکتر فرشادر رحیمی بر این باورند که این سلول ها به درمان بافت ها کمک کرده و عملکرد آنها مشابه با کلاژن میباشد. وقتی که پی آر پی به قسمت خاصی از پوست تزریق میشود ، همانند بستری برای تقویت کلاژنها و احیای پوست عمل میکند و پروسه ترمیم پوست را تسریع میبخشد. نتیجه حاصل از آن پوستی صاف ، محکم و عاری از هرگونه لک و جای زخم است.

نواحی هدف در این پروسه

 1. روی گونه ها برای رفع جای جوش ، زخم و آکنه
 2. پشت دست ها و بازوها
 3. سینه و مناطقی که بعلت پیری پوست چروک شدند
 4. خطوط دور چشم و نواحی تیره آن
 5. خط فک
 6. گردن

درمان با PRP در تهران

بعد از اینکه پلاکت های غنی از پلاسما از نمونه خون شما جدا شد ، روش پی آر پی از طریق یک سری تزریق ها آماده میشوند. اصولا به چند دقیقه زمان نیاز دارد ، و دردهای جزئی ناشی از بی حسی موضعی را ناشی میشود. بعد از اینکه پروسه تزریق به پایان رسید ، پلاسما با غلظت کمی به سطح پوست شما اعمال میشود. در این راه ، قلم میکرونیدلینگ که دارای سوزن های استرلیزه استیلی است مورد استفاده قرار گرفته و مجاری تزریق به پوست را برای شما ایجاد می کنند. از طرفی جراحات ناشی از سوزن های وارد شده به پوست نیز بعنوان عامل محرک دیگر برای کلاژن سازی و ترمیم میباشد. این پروسه درمانی بدون درد و تقریبا 15 دقیقه به طول می انجامد. نتایج حاصل از این روش در مقایسه با میکرونیدلینگ تاثیرات فوق العاده ای را بر روی پوست میگذارد.

انتظارات قبل و بعد از پروسه

جهت دریافت بهترین درمان با پی آر پی در تهران ، دکتر فرشاد رحیمی در ابتدا پوست شما تمیز و با پمادهای بی حسی برای پروسه آماده می کنند. همانطور که اشاره شد پلاسما از اجزای خون شما مواد آن تهیه میشود. اندکی تورم و قرمزی پوست بعد از جوانسازی به این روش انتظار میرود که در طول 1 تا 3 روز بعد از آن از بین میرود. کبودی بعد از پلاسما تراپی  تا 5 روز طبیعی است. به طور کلی با توجه به نتایج حاصله ، این تکنیک دارای سطح رضایت بسیار بالایی از متقاضیان را به خود اختصاص داده است.

نتایج حاصل از PRP در تهران چه زمانی نمایان می شود؟

همانطور که گفته شد هدف از پی آر پی پوست، بهبود و ترمیم بافت های پوستی میباشد. دکتر فرشاد رحیمی معتقدند نتایج حاصل از آن در مدت زمان 3 الی 4 هفته پس از درمان قابل مشاهده خواهد بود. طبق تحقیقات در طول یک الی دو ماه ، سه جلسه درمانی مورد نیاز است . بهترین نتایج آن بعد از جلسه سوم الی چهارم قابل رویت می باشند. همچنین برای حفظ اثر آن بهتر است سالی 2 الی 3 بار در انجام آن مداومت کنید.

پی آر پی برای رویش مجدد مو

ریزش مو یکی از ناراحت کننده ترین عارضه هایی است که برای زنان و مردان رخ میدهد و اعتماد به نفس آنها را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد. برای کسانی که میخواهند علاوه برای توقف ریزش مو به احیای مجدد آن کمک کنند این روش بسیار موثر واقع میشود. پلاسمای غنی شده ، یک روش غیر تهاجمی و طبیعی است که شما را در این امر یاری میکند.

عملکرد PRP در ریزش مو

دکتر فرشاد رحیمی بهترین پزشک پوست و مو تهران می گویند: پلاسمای غنی شده دارای مواد مغذی مورد نیاز برای رشد میباشد که به کاهش التهاب و رشد مجدد فولیکول های مو کمک شایانی میکند. اثر این روش زمانی مشهودتر خواهد شد که به همراه دیگر اقدامات مراقبتی درمانی و خانگی باشد. برای شفاف سازی این مسائل با پزشک خود مشورت کنید.

آماده سازی برای PRP

جهت بهره مندی از تمامی مزایای پی آر پی مقدمات زیر مورد نیاز است که توسط بهترین دکتر پوست مو در تهران بررسی می شوند:

 • وضعیت جسمانی سالم

اگر تغذیه مناسبی دارید و از شرایط استرس دوری میکنید میتوانید روی این روش درمانی حساب کنید. لازم به ذکر است طی این پروسه قرار نیست که معجزه رخ دهد بلکه ، مو به روند طبیعی خود رشد میکند و برای دیدن نتایج مطلوب نیازمند زمان هستیم.

 • شستن موها

قبل از اینکه اقدامات درمانی با پی آر پی انجام شود ، بیماران میتوانند موهای خود را شستشو دهند اما این موضوع از الزامات نیست. لازم به ذکر است روزی که پلاسما تراپی انجام میدهید ، شما میتوانید فعالیتهای روزمره خود را داشته باشید و حتی در مصرف کافئین یا چایی با محدودیت مواجه نخواهید بود.

 • داروها

بعضی از بیماران ممکن است فکر کنند مصرف داروها قبل از انجام پی آر پی در تهران مفید است. واقعیت امر این است که ، برخی از داروها ، عملکرد پی آرپی را خنثی میکنند. تا هفت روز قبل از پروسه خوردن آسپرین ، ولتارن ، ایبوپروفن و مسکن های مشابه و داروهای رماتیسم ممنوع میباشد. این داروها باعث رقیق شدن خون میشوند و از انعقاد خون جلوگیری میکنند .

 • آمادگی لازم برای نمونه گیری

در این مرحله از شما نمونه کوچک خونی گرفته میشود. اصولا این خون از بازوی بیمار برداشته میشود و توسط دستگاه سانتریفیوژ قسمت های یاد شده خون از هم تفکیک میشوند.

کاندیدای مناسب پی آر پی مو در تهران

اگر شما جز کسانی هستید که به تازگی با نشانه هایی از ریزش و نازکی مو مواجه شده اند ، جدا از جنسیت ، کاندیدای خوبی برای این زیباسازی محسوب میشوید. این موضوع به این معنی نیست که کسانیکه دچار ریزش شده اند و با کم حجمی موهای خود دست و پنجه نرم میکنند از این تکنیک درمانی محروم خواهند شد ، بلکه تنها نیاز است که با صبوری بیشتری در این راه قدم بگذارند. در ابتدا پس از مشورت با متخصص، هدف شما از این اقدام به خوبی مشخص میشود. با بالا رفتن سن، طبیعی است که قابلیت بدن شما برای جوانسازی و حفظ بافتها کاهش یابد. پلاسما تراپی با شوک دهی طبیعی اثر چشگمیری بر فولیکول سازی دارد. بعلاوه در این میان کسانی هستند که از طاسی سکه ای رنج میبرند. این افراد نیز واجد شرایط دریافت این نوع درمان میباشند. برای کسانی که بخاطر سرطان و شیمی درمانی موهای خود را از دست داده اند یک روش موثر واقع میشود ، البته در ابتدا لازم است دوره درمانی بیماری خود به پایان رسانده باشید.

پی آر پی را با چه درمان های دیگری می توان همزمان انجام داد؟

تکنیک PRP کاربردهای بسیار موثری در مو و جوانسازی پوست داشته و با اینکه شیوه ای نوین شناخته می شود، جایگاه خود را در این عرصه تثبیت نموده است. با اینکه این روش جوانسازی می تواند به تنهایی بر روی رفع آسیب های پوست و مو موثر شناخته شود اما دکتر ممکن است پیشنهاد نماید که این درمان با سایر روش ها ترکیب شود تا نتیجه ای ایده آل تر در انتظار فرد باشد. این اقدام همچنین بر ماندگار شدن نتیجه درمان نیز تاثیری شگرف گذاشته و همین مساله منجر به لذت بردن از پوستی سالم و شاداب در طولانی مدت می شود. معمولا ترکیب این درمان با موارد زیر امکان پذیر می باشد:

 

پی آر پی - دکتر رحیمی

 

 • لیف با نخ

در صورتی که از افتادگی پوست خود رنج می برید و در پی پیدا کردن درمانی مناسب و ایمن برای رفع آن هستید، درمان لیفت با نخ را به شما پیشنهاد می کنیم. ادغام این دو تکنیک می تواند منجر به کلاژن سازی بر روی نقاط مورد استفاده شوند و به شاداب شدن پوستتان کمک نماید.

 • سابسیژن

استفاده از این تکینک آنقدر گستردگی دارد که می تواند بر تمامی لطمه های پوستی بر اثر گذر زمان و غیره موثر واقع شود. اما دکتر می تواند ساب سیژن را با تکنیک prp ترکیب نماید تا نتیجه بهتر شود. درمان پی آر پی در تهران به بافت های تخریب شده به دلیل سابیسژن کمک می کند زودتر بهبود یابند.

 • تزریق چربی

برای حجم دهی به نقاط فرورفته در صورت ، چربی استخراج شده از بدن خود بسیار مناسب تر و نتیجه بخش تر از تزریق بوتاکس و ژل است و ماندگاری بالاتری نیز خواهد داشت. اگر سلول های چربی استخراج شده با پی آر پی ترکیب شوند ، درصد زیادی از سلول های چربی زنده می مانند و دوام این تکنیک بیشتر شده و متعاقب آن نتیجه نیز مطلوب تر می گردد.

 • کاشت مو

اگر درجاتی از ریزش مو را در سر خود مشاهده نموده اید و تصمیم گرفته اید که با روش های معمول مو بکارید، دکتر توصیه می کند از روش پی آر پی در تهران نیز در این راستا بهره ببرید. ممکن است موهای برداشته شده که در محلول نرم سالین نگه داشته می شوند تا درون کف سر کاشته شوند، ماندگاری زیادی نداشته باشند و فرد نتیجه ای درخور دریافت نکند. اما چنانچه موها را درون PRP که خود فرد گرفته شده است قرار داده شوند، موی کاشته شده استحکام بیشتری گرفته و ماندگارتر می شود.

 • میکرونیدلینگ

بهره مندی از تکنیک استفاده از سوزن میکرونیدلینگ برای بهبود آسیب هایی مانند جوش و آکنه درون پوست ، کمک می کند فرورفتگی های این لطمات پوستی از بین بروند و پوست یک دست تر و صاف تر دیده شوند. در سال های قبل با کمک گرفتن از مزوتراپی نواحی سوزن میکرونیدلینگ را از بین می بردند اما اخیر تجربیات پزشکان نشان داده است بهره مندی از پی آر پی بسیار نتیجه بخش تر از مزوتراپی است و با ادغام آن با PRP ، نتیجه جوانسازی مطلوب تر می شود.

سخن آخر

امید است اطلاعات گردآوری شده در این مبحث برای آشنایی بیشتر شما با این تکنیک کامل و جامع بوده و به بسیاری از سوالات شما پاسخی داده باشیم. با این حال برای اطمینان از این که پی آر پی در تهران برای مشکلات پوست و مو شما مفید واقع می شود ، در صورت سکونت در پایتخت ، به مطب دکتر فرشاد رحیمی بهترین دکتر پوست و مو تهران مراجعه نمایید تا با معاینه و بررسی مشکلات پوستی شما ، بهترین درمان برایتان در نظر گرفته شود.

دوره نقاهت بعد از درمان پی آر پی

در صورتی که شما این پروسه را بعد از یک جراحت انجام داده باشید پزشک به شصما می گوید تا به ناحیه تزریق بعد از اتمام این پروسه زیبایی درمانی استراحت دهید. با توجه به این مورد که توصیه های بعد از این عمل مربوط به جراحت و مشکل می باشد نه PRP اکثر افراد بعد از این پروسه می توانند بعد از انجام تزریق به فعالیت ها و زندگی روزمره خود ادامه دهند بدون اینکه با مشکلی مواجه شوند.

به دلیل اینکه پی آر پی برروی بهبود درمان و رشد در بدن و بافت های آن انجام می شود امکان دارد شما بعد از تزریق بلا فاصله تغییری را مشاهده ننمایید. البته با انجام این پروسه با گذشت چند هفته الی چند ماه شما سرعت بهبود زخم و رشد موی بیشتر از حالت عادی که قبل از تزریق انتظار آن را داشته اید رو برو خواهید شد.

عوارض احتمالی PRP

به دلیل اینکه ورود این ماده به بدن با تزریق صورت می گیرد احتمال مشاهده عوارضی وجود دارد. موادی که در این پروسه درمانی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد با بدن مشکلی ندارند ؛ زیرا مستقیما از بدن خود شما به دست آمده اند. این موضوع باعث می شود تا احتمال رخ دادن هرگونه واکنش حساسیتی در بدن به صفر برسد. همواره باید توجه داشت که احتمال وجود برخی عوارض وجود دارند که عبارتند از :

 • عفونت
 • آسیب عصبی
 • درد در ناحیه تزریق
 • آسیب به بافت های بدن

باید توجه کنید که این مشکلات احتمالی بوده و رخ دادن آنها امری نادر می باشد. هر چند بهتر است احتیاط کنید و تمام جوانب ممکن را با پزشک در میان بگزارید تا برای هرگونه مشکل و یا عارضه آماده باشید. این کار باعث می شود تا در صورت رخ دادن مشکل شما آن را به راحتی حل نمایید.

اهداف انجام پی آر پی

محققان این روش را برای اهداف زیادی آزمایش نموده اند و پزشکان نیز در زمینه های بسیاری از آنها استفاده می نمایند. برخی از این مشکلات که با این پروسه حل می شوند عبارتند از :

 • ریزش مو : پزشکان این ماده را به جمجمه یعنی سر فرد تزریق می نمایند تا از ریزش مو جلوگیری کنند و کمک کنند تا رشد مو بهتر و بیشتر شود. خوشبختانه این روش برای درمان این مشکل موثر بوده و توانسته در چند سال گذشته مشکل کچلی بسیاری از افراد را حل نماید.
 • آسیب به تاندون : تاندون ها طناب های ضخیم و محکمی هستند که از بافت ها تشکیل شده اند و عضله را به استخوان متصل می نمایند. این بافت ها معمولا بعد از آسیب دیدن بسیار آهسته بهبود میابند بنابراین پزشکان پی آر پی را برای درمان مشکلات در تاندون های مهم بدن امتحان نموده اند.
 • آسیب های حاد : ار این ماده برای درمان بسیاری از مشکلات و آسیب دیدگی های شدید ورزشی استفاده شده و جواب خوبی را نیز دریافت نموده است.
 • بازیابی بعد از جراحی : در برخی موارد نیز در صورت نیاز برای بهبود بخش هایی از بدن مانند همان تاندون ها که در طول جراحی تحت تاثیر قرار گرفته اند از PRP استفاده می شود.
 • آرتوروز یا ورم مفاصل : در بیشتر مواقع برای کمک به افرادی که به آرتوروز زانو مبتلا هستند از این ماده استفاده شده است. در طی تحقیقات صورت گرفته این ماده وانسته تاثیر بیشتری از هیالورونیک اسید در درمان آرتوروز داشته باشد. این موضوع نشان دهنده اثر گذاری بالا و کاربرد زیاد و گسترده پی آر پی می باشد. بنابراین می توان این روش را یکی از بهترین روش های درمانی امروزی برای درمان تعداد بالایی از بیماری ها دانست.

پروسه تزریق پی آر پی

در ادامه به شما توضیح خواهیم داد که تجربه این پروسه چگونه خواهد بود :

 • قبل از هر چیز برای آغاز پروسه یک متخصص مقدار از خون شما را نمونه برداری می نماید. مقدار خون برداشت شده بستگی به نوع و ناحیه مد نظر شما برای تزریق دارد.
 • بعد از آن نمونه خون برداشته شده در سانتریفیوژ قرار میگیرد تا برای پروسه پی آر پی آماده شود. این دستگاه با چرخش در سرعت بسیار بالا باعث می شود تا مواد تشکیل دهنده خون از یک دیگر جدا شوند. به طور کلی این پروسه 15 دقیقه زمان میبرد.
 • معمولا پزشک برای بررسیس ناحیه تزریق از تکنیک ها تصویر برداری مانند سونوگرافی استفاده می کند و بعد از آن با استفاده از آن تصویرها تزریق را انجام می دهد.

چه اشخاصی از پی آر پی سود میبرند ؟

به طور کلی این پروسه تجربی می باشد و در هر فرد به گونه متفاوتی اثر می گذارد و نمی توان گفت شما صد درصد از آن نتیجه خواهید گرفت. در نتیجه تنها راهی که بفهمید این پروسه زیبایی برای شما مناسب است این می باشد که به یک متخصص با تجربه مراجعه نمایید و مشاوره دریافت کنید.

قبل از پروسه تمام اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید و برای اینکه تزریق شما بدون مشکل و به بهترین نحو انجام شود مرتب با پزشک خود در ارتباط باشید. همچنین در انتخاب متخصص برای اینکار دقت زیادی به خرج دهید و اطمینان حاصل نمایید که فرد با تجربه و متبحری را برای این پروسه برگزیده اید ؛ زیرا پی آر پی یک روش صد درصدی نمی باشد و نیاز به یک شخص حرفه ای دارد تا به نتیجه برسد و شما را از فواید خود بهره مند کند.

0 0 رای ها
امتاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها